TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

03 2021

Nowa biblioteka za ponad 4 miliony?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Wizualizacja/Mat. prasoweNowa biblioteka za ponad 4 miliony? - Grodzisk News


Brwinów otworzył oferty w przetargu na budowę nowego i nowoczesnego gmachu biblioteki. Chęć podjęcia się zadania zgłosiło siedem przedsiębiorstw.


Sęk w tym, że wszystkie propozycje przekraczają cenowo budżet szykowany na inwestycję przez gminę. Oferty wahają się od nieco ponad 4,5 miliona złotych do ponad 5,5 miliona, podczas gdy magistrat szykował się na wydatek rzędu niespełna czterech milionów – dokładniej prawie 3,97 mln zł. W te sytuacji gminni włodarze będą musieli zdecydować czy ponawiać przetarg, czy jednak zdecydować się na dołożenie do budżetu inwestycji kilkuset tysięcy. Odpowiedź poznamy wkrótce. A zestawienie ofert można sprawdzić tutaj.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tymczasem przypomnijmy. Do zadań wykonawcy będzie należała m.in. budowa budynku biblioteki wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu, budowa zjazdu publicznego, przebudowa zatoki postojowej w pasie ulicy Grodziskiej oraz wyposażenie budynku. Wjazd do nowego budynku biblioteki będzie zlokalizowany przy ul. Grodziskiej między budynkami o numerach 8 oraz 10.

Powierzchnia całkowita budynku zaprojektowanego przez pracownię Architektura Pasywna Pyszczek i Stelmach sp. j. z Krakowa z wynosi 1023,32 m2, powierzchnia zabudowy to 586,59 m2, kubatura: 3096,39 m3, długość: 19,75 m, szerokość: 33,25 m, wysokość: 6,04 m. Powierzchnia parteru będzie liczyć 505,52 m2. Budynek będzie dwukondygnacyjny. Na parterze została zaprojektowana m.in. czytelnia prasy i czytelnia ogólna, oddział dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży, sala wielofunkcyjna ze schowkiem, toalety ogólnodostępne w tym toaleta dostosowana do użytku dla osób z niepełnosprawnościami, a także pokoje administracyjne i pomieszczenie socjalne. Na piętrze będą znajdować się pomieszczenia techniczne i wentylatornia.

Na realizację zadania wykonawca wybrany w przetargu będzie miał 14 miesięcy od podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.