TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

09 2021

Nowa adaptacja „Zemsty” na grodziskiej scenie. Wejściówki za darmo


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Nowa adaptacja „Zemsty” na grodziskiej scenie. Wejściówki za darmo - Grodzisk News


Klasyka teatru powraca do grodziskiego centrum kultury. 26 września wystawiona zostanie nowa adaptacja „Zemsty” Aleksandra Fredry w  reżyserii Michała Chorosińskiego.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Sztuka powstała w ramach projektu „Zemsta – spektakl Teatru Klasyki Polskiej” realizowanego przez Stowarzyszenie Muza Dei. – Nowe wystawienie najsłynniejszej polskiej komedii w wykonaniu kolejnego pokolenia polskich aktorów posłuży ożywieniu rodzimej tradycji literackiej i teatralnej. Twórcy przedstawienia uważają bowiem, że jej znajomość jest niezbędna dla podtrzymania narodowej tożsamości. Współcześnie widzowie rzadko mają okazję obcować z klasycznymi utworami w inscenizacjach zgodnych z ich ideą , literą i duchem . Premiera miała miejsce w październiku 2020 roku – mówią organizatorzy wydarzenia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na deskach teatru zaprezentują się znakomici aktorzy teatralni w tym Dariusz Kowalski, Joanna Kwiatkowska-Zduń, Łukasz Lewandowski, Henryk Gołębiewski, Leszek Zduń, Monika Pawlicka, Jarosław Gajewski i Cezary Łukaszewicz.

  Za kostiumy oraz scenografię odpowiada Barbara Wesołowska-Kowalska, a za Muzykę – Marcin Pospieszalski.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach kina od g.12.00 w dniu spektaklu – 26 września.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.