
Grodziscy kryminalni, po trwających ponad pół roku działaniach operacyjnych, zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże z włamaniem do naczep samochodów ciężarowych. Policjanci odzyskali szesnaście telewizorów, które zostały skradzione krótko przed akcją. Zatrzymani mężczyźni dostali już zarzuty, za które grozi kara wielu lat więzienia.
Grupa działała głównie na terenach miejsc obsługi podróżnych (MOP) przy autostradzie A2 oraz drodze ekspresowej S8. Sprawcy wybierali parkingi z dużą liczbą ciężarówek i pod osłoną nocy nacinali plandeki naczep, aby sprawdzić ich zawartość. Gdy natrafiali na wartościowy towar, taki jak sprzęt RTV lub AGD, powiadamiali wspólnika, który podjeżdżał autem dostawczym, by przeładować skradzione przedmioty.
Przełomowy moment nastąpił, gdy kryminalni z Grodziska Mazowieckiego we współpracy z funkcjonariuszami z Łodzi i Żyrardowa ustalili miejsce kolejnego planowanego włamania. Na terenie MOP Krze Duże zauważono dwa pojazdy: osobową toyotę oraz busa. Oba auta zignorowały sygnały do zatrzymania i zaczęły uciekać trasą S8 w kierunku Warszawy, co doprowadziło do policyjnego pościgu.
Podczas ucieczki kierowca toyoty próbował zepchnąć radiowozy z drogi, jednak stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg na pasie zieleni. Z auta wysiadło trzech mężczyzn w wieku 38, 43 i 50 lat, którzy podjęli próbę ucieczki pieszo. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów. Okazało się, że są to Polacy.
Kierujący busem kontynuował ucieczkę do Nadarzyna, gdzie doprowadził do kolizji z dwoma radiowozami. Następnie wyskoczył z jadącego jeszcze samochodu i przedostał się na przeciwległe pasy ruchu pod nadjeżdżające pojazdy. Ze względu na duże zagrożenie w ruchu pościg w tym miejscu przerwano. W porzuconym aucie policjanci odnaleźli skradzione telewizory.
Teraz prowadzą ustalenia mające na celu namierzenie uciekiniera. Trzej zatrzymani mężczyźni odpowiedzą już teraz przed sądem za kradzieże z włamaniem oraz niezatrzymanie się do kontroli. Każdemu z nich grozi nawet dziesięć lat więzienia.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Mieszkańcy Osowca muszą przygotować się na czasowe utrudnienia w dostępie do bieżącej wody. Żabia Wola orazZzakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie poinformowały, że w najbliższy piątek, (6 marca), nastąpi przerwa w jej dostawie. Prace techniczne potrwają sześć godzin – od 08.00 do 14.00.
Kierowcy przejeżdżający tego popołudnia autostradą w kierunku Warszawy natrafili na utrudnienia. Powód? Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych na pasie w stronę stolicy. Teraz sytuacja wraca powoli do normy.
Drogowcy wrócili po mroźnej zimie na front robót przy kompleksowej modernizacji milanowskiego odcinka drogi nr 719. Jak przekazał nam Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, na razie firma wykonawcza ruszyła z pracami przygotowawczymi i porządkowymi przed właściwą kontynuacją inwestycji.
Retencja wody w warunkach nasilających się susz jest koniecznością, ale nie powinna opierać się wyłącznie na rozwiązaniach technicznych. Największą skuteczność daje połączenie infrastruktury hydrotechnicznej z odtwarzaniem naturalnych procesów krajobrazowych. Zbiornik w Chlebni ma dużą szansę stać się przykładem takiego kompromisu i wzorcem dla wielu podobnych obiektów w regionie.
Pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej czekają spore utrudnienia, które potrwają od 10 marca do 1 kwietnia. Przewoźnik rozpoczyna kolejny etap modernizacji infrastruktury, mający na celu poprawę bezpieczeństwa. Prace obejmą między innymi wymianę szyn, co wiąże się z całkowitym wyłączeniem z ruchu jednego z torów na odcinku między Warszawą a Komorowem.
W codziennym pędzie często zapominamy o tym, co najważniejsze – o własnym zdrowiu i komforcie psychicznym. Już niedługo mieszkańcy gminy Jaktorów będą mieli okazję, aby na chwilę się zatrzymać i wsłuchać w swoje potrzeby. Gminna biblioteka zaprasza na spotkanie z Katarzyną Kuleczką, która podzieli się swoją wiedzą oraz niezwykłym doświadczeniem życiowym.
Emocje w grodziskiej hali sportowej sięgną zenitu w najbliższą niedzielę (8 marca). Lider LOTTO Superligi, Orlen Bogoria Grodzisk Mazowiecki, zmierzy się z wiceliderem rozgrywek – drużyną The PLUGiN ASTS Olimpia Grudziądz. To spotkanie zapowiada się jako absolutny hit 17. kolejki, gromadząc przy stołach dwa najlepsze zespoły obecnego sezonu w bezpośredniej walce o prymat w lidze.
Po godzinie 14:00 policjanci musieli interweniować w Starej Wsi. Doszło tam bowiem do zdarzenia drogowego którego winowajcą okazał się pijany 53-latek.
![Umowa na rewitalizację grodziskiego deptaka podpisana! Tak będzie wyglądał [Wizualizacje] | Grodzisk News](/wiadomosci/2026/02/zielone-swiatlo-dla-dalszej-rewitalizacji-grodziskiego-deptaka-umowa-podpisana-0-m.jpg)
12 231
19-02-2026
10
19-02-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.