15 06 2020

Niska frekwencja podczas referendum w Milanówku. Burmistrz zostaje

15.06.2020, godz.: 13:28
Niska frekwencja podczas referendum w Milanówku. Burmistrz zostaje
fit. milanowek.pl

Organizatorzy referendum w sprawie odwołania burmistrza Milanówka Piotra Remiszewskiego podali liczby związane z głosowaniem. Frekwencja wyniosła niecałe 16 procent, czyli o wiele za mało, by wyniki referendum uznać za ważne.

Oznacza to zarazem, że burmistrz dalej będzie pełnił swą funkcję, choć odnotować należy, że spośród mieszkańców, którzy w referendum udział wzięli, aż 95,91 proc. opowiedziało się za odwołaniem burmistrza.

– Niestety frekwencja (15,88% tj. 2056 osób) nie osiągnęła wymaganego poziomu 3/5 liczby mieszkańców biorących udział w wyborze burmistrza w 2018 r. Tym samym wynik referendum nie jest wiążący, a więc Burmistrz Piotr Remiszewski pozostanie na swoim stanowisku – ogłosili organizatorzy inicjatywy referendalnej.

Przypomnijmy, że przeprowadzenie referendum uzasadniali oni m.in. niegospodarnością burmistrza i brakiem wizji dalszego rozwoju miasta ogrodu.

💬︎ 11

Dodaj Komentarz

11 odpowiedzi na “Niska frekwencja podczas referendum w Milanówku. Burmistrz zostaje”

 1. Wisimito pisze:

  A może by tak teraz rozliczyć pomysłodawców tego referendów z kosztów jego przeprowadzenia?

  • Rangifer pisze:

   Z czego ich rozliczać? To społeczna inicjatywa, bez dostępu do środów publicznych.

   • Wisimito pisze:

    Aha, czyli arkusze, środki zabezpieczające i praca komisji to za friko poszło? Nie, te koszty są finansowane przez samorząd. Finansowanie jest jawne, więc każdy może sobie sprawdzić ile na to poszło. Zapewne niemało.

   • eva pisze:

    Ktos musiał finansować ,skoro wisialy banery ,jezdzil samochód z nagłośnieniem . Chyba że,finansowali ci którzy chcieli odwołania burmistrza ,ktory z nimi w układ nie wchodził.

  • Marylka pisze:

   Wlaśnie.Jedziały samochody nawołujace do udziału w referendum ,wisiały banery ,Kto to finansował?

 2. Lech pisze:

  Koteria milanowska niech się zajmie ekranami, które niestety nie chronią nas przed hałasem z torów kolejowych i syreną OSP obok żłobka
  chociaż powinni porozumiewać sie radiotelefonami!

 3. Tubylec pisze:

  No to po staremu będzie ciekawe kiedy kładkę nad torami dokończę od dołu po środku nie odnawialna od 1990 rdza aż strach

 4. Asia pisze:

  Mam nadzieję, że ten facet zobaczy wyniki mimo , że nie został odwołany to i takodwiekszosci głosujących dostał czerwoną kartkę. W następnych wyborach całkiem wyleci

 5. Hbx pisze:

  Wcale się nie dziwię, że organizatorzy referendum ponieśli klęskę. Można mówić że referendum wygrali ale istotą sprawy było odwołanie burmistrza, tutaj klęska totalna. I nie ma co się dziwić, że ludzie tego nie kupili. Zarzuty słabo argumentowane, filmik na facebooku jak samochód zakopuje się w żwirze był raczej śmieszny i żałosny. Pokazali drogę zalaną drogę gruntową, ale można też pokazać wiele dróg w Milanówku ładnie wyremontowanych w czasie krótkiego panowania obecnego burmistrza

 6. Mimi pisze:

  15% za odwołaniem burmistrza, 85% przeciw. Suweren zdecydowal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.