TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

10 2021

Nieznajomy mężczyzna zaczepił dziewczynkę przed szkołą?


Grodzisk News


foto: PixabayNieznajomy mężczyzna zaczepił dziewczynkę przed szkołą? - Grodzisk News


We wtorkowy poranek do grodziskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznajomy mężczyzna miał zaczepić 8-letnią dziewczynkę pod szkołą. Funkcjonariusze badają sprawę, ale jednocześnie uspokajają.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Z samego rana do naszej redakcji napłynęło kilka informacji dotyczących potencjalnie niebezpiecznej sytuacji, w której nieznajomy mężczyzna miał zaczepić 8-letnią dziewczynkę. Sprawa została zgłoszona dyrekcji placówki edukacyjnej oraz oczywiście policji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Funkcjonariusze potwierdzają, że przyjęli takie zgłoszenie, ale jednocześnie uspokajają, że nikomu nic się nie stało. – Z relacji dziewczynki wynika, że nieznajomy mężczyzna zatrzymał samochód pod bramą do placówki, odezwał się do 8-latki, po czym nieznajomy odjechał. Sprawę do dyrekcji zgłosiła mama prowadząca inne dziecko do szkoły, która zauważyła płaczącą dziewczynkę – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje nawet o próbie porwania. – Absolutnie, na tę chwilę nie potwierdzamy tych informacji. Nie mamy potwierdzenia, że ta osoba w jakikolwiek sposób siłą próbowała coś zrobić, nie było fizycznego kontaktu – podkreśla rzecznik grodziskiej policji.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie pojawia się w rejonie innych szkół. – Traktujemy to poważnie, nie bagatelizujemy tego sygnału, ale jeszcze raz chcę uspokoić, że do niczego nie doszło. Sprawdzamy czy pojazd, który opisała nam dziewczynka nie pojawia się gdzieś w rejonie szkół i kierowca nie ma złych zamiarów. Na tę chwilę nie otrzymaliśmy sygnałów z innych placówek, że podobna sytuacja mogła mieć miejsce – zaznacza Katarzyna Zych.

Przedstawicielka grodziskiej policji apeluje również do rodziców, aby wyczulali swoje dzieci na takie sytuacje. – Dobrze, aby rodzic regularnie rozmawiał z dzieckiem, jak powinno się zachować w kontakcie z obcą osobą. My również tego uczymy chodząc na spotkania do szkół – zaznacza asp. sztab. Zych.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A moze wreszcie pod szkolami mogloby byc wiecej patroli policji czy strazy miejskiej? Zwlaszcza w godzinach kiedy dzieci przychodza albo wychodza ze szkoly? Naprawde nie kazde dziecko jest odprowadzane do szkoly, nie kazdy tez niestety zareaguje

Ktos
12-10-2021 15:24

straż miejska jest od robienie wiatru, nie od pracy. ile lat tu mieszkam tym bardziej jestem o tym przekonany. a mieszkam od 8

logi
12-10-2021 17:36

Najważniejsze w tym wszystkim że dziewczynka nie wsiadła/nie została wciągnięta do auta!!!

Najgorsze w tym wszystkim jest to że jak się okaże że pedofil nie zdążył dotknąć dziecka i zostanie złapany przez policję to niestety nic mu nie grozi:((( Uważam że w takich sytuacjach jeśli typ jest notowany w takich sprawach powinny w każdym sklepie wisieć jego zdjęcia z nazwiskiem by móc chronić dzieci i by dzieci widząc takie zdjęcia wiedziały kogo szczególnie unikać. Bezkarność takich typów mnie przeraża!!:((

wojak33
12-10-2021 21:45

pokaż wszystkie komentarze (6)

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.