TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

02 2022

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany na drodze. Miał ponad dwa promile


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaNietrzeźwy kierowca zatrzymany na drodze. Miał ponad dwa promile - Grodzisk News


W czasie wolnym od służby policjant z pruszkowskiej komendy zatrzymał pijanego kierowcę. Ten miał przeszło dwa promile alkoholu w organizmie.


Zatrzymania dokonał w czasie wolnym policjant z pruszkowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Kiedy jechał ul. Sadową w Jawczycach, zauważył, że kierowca audi wtargnął na jezdnię.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Kierujący audi wielokrotnie wjeżdżał na pobocze i przeciwległy pas ruchu, czym powodował zagrożenie w ruchu drogowym. Pruszkowski funkcjonariusz w związku z podejrzeniem, że kierujący audi może być nietrzeźwy bez chwili wahania zareagował zajeżdżając mu drogę. W momencie gdy policjant otworzył drzwi pojazdu od razu wyczuł silną woń alkoholu. Poinformował mężczyznę, że jest policjantem i wydał polecenie zgaszenia silnika i opuszczenia pojazdu – relacjonuje pruszkowska komenda policji.

–Kierujący nie reagował na wydawane przez policjanta polecenia, w związku z czym  funkcjonariusz użył siły fizycznej i wyciągnął mężczyznę z pojazdu. Następnie policjant zadzwonił pod numer 112 i oczekiwał na przyjazd umundurowanej załogi. Na miejsce przybyli policjanci z KPP w Starych Babicach, którzy przewieźli 43-latka do komendy na badanie stanu trzeźwości. Wynik badania to 2,2 promila. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze–dodaje.

Pijanemu kierowcy grozi teraz do dwóch lat więzienia.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.