31 10 2019

Nietrzeźwy kierowca z Ukrainy zostanie deportowany

31.10.2019, godz.: 19:10
Nietrzeźwy kierowca z Ukrainy zostanie deportowany
Fot. KSP

36-letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę po pijanemu – miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że przebywał na terenie Polski nielegalnie.

W nocy z środy na czwartek policjanci zauważyli na Al. Krakowskiej w Jankach volskwagena, który jechał całą szerokością jezdni. Zatrzymali więc go do kontroli. Szybko zorientowali się dlaczego kierowca prowadził auto w taki a nie inny sposób – badanie alkomatem wykazało, że był pijany. Okazało się, że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jednak to nie był jedyny problem zatrzymanego 36-latka.

Policjanci sprawdzili go i wyszło na jaw, że mężczyzna przebywa na terenie Polski nielegalnie. Obywatel Ukrainy został więc zatrzymany i osadzony w areszcie. – Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Nie ominie go też procedura deportacji do kraju – poinformowali policjanci.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.