15

09 2019

Niemoc trwa. Pogoń przegrywa z Polonią

Niemoc trwa. Pogoń przegrywa z Polonią - Grodzisk News

Niestety, kolejny mecz ligowy przyniósł kolejną porażkę grodziskiej Pogoni. Porażkę, którą ciężko zrozumieć i zaakceptować. Dlaczego? O tym poniżej.

Mecz jeszcze się na dobre nie rozpoczął, a my już ponownie musieliśmy gonić wynik. W 7. minucie gospodarze zdobywają gola. Który to już raz z kolei tracimy bramkę na samym początku spotkania? Strata bramki wcale jednak zawodników nie podłamała. Wręcz przeciwnie. Zaczęliśmy atakować i stwarzać coraz to dogodniejsze okazje do zdobycia bramki wyrównującej. Niestety, demony nieskuteczności powróciły, bo żadnej okazji na gola nie udało się wykorzystać. Pierwszą połowę zatem POgoń zakończyła z wynikiem 0:1. Po zmianie stron atakowaliśmy i w 53. minucie dopięliśmy swego. Gola zdobył niezawodny Michał Strzałkowski, były zawodnik Warszawskiej Polonii. W kolejnych minutach staraliśmy się prowadzić grę, wierząc że zdobędziemy gola dającego nam prowadzenie. A okazji naprawdę nam nie brakowało. Niestety za wrażenia artystyczne bramek w prezencie się nie dostaje. A można tylko oberwać w myśl zasady: ?niewykorzystane okazje lubią się mścić? I tak było. Gola straciliśmy w?93 minucie meczu. Niemożliwe? A jednak? Skojarzenie? Sokół Aleksandrów Łódzki i bramka w ostatniej akcji meczu? Gdyby tam zdobyć punkty, gdyby i dzisiaj zapunktować. Gdyby, gdyby, gdybać możemy i zastanawiać się co dalej przyniesie przyszłość? Dzisiaj czuć tylko smutek i żal, bo czy pogoń zasługuje naprzedostatnie miejsce w tabeli? Postronny obserwator powie: tak. Kibice zaś widzą, że zespół potrafi grać. Być może udowodni to Pogoń w kolejnym meczu, w którym to zmierzymy się z Ursusem Warszawa. To spotkanie w sobotę 21 września w Grodzisku o godzinie 15.30. Polonia Warszawa ? Pogoń Grodzisk 2:1 (1:0) Bramki: Wasilewski, Pieczara ? Strzałkowski Skład Pogoni: Przyrowski, Borychowski, Jędrzejczyk, Kołaczek, Gulczyński, Pietraszek (82' Łoś), Jaroń, Gładysz, Łabęda (81' Grabowski), Szymański (90' Ratajczyk), Strzałkowski (85' Baranowski)