Droga publiczna to nie tor wyścigowy. Grodziscy policjanci w miniony weekend prowadzili działania kontrolne mające na celu wyeliminowanie nielegalnych wyścigów i brawurowej jazdy na terenie powiatu grodziskiego.
Sprawa nielegalnych wyścigów w Grodzisku i okolicach co jakiś czas wraca. W marcu tego roku policjanci zajęli się kierowcami, którzy driftowali w rejonie Stawów Walczewskiego. Wtedy kierujący otrzymali po 200 zł mandatu, ale i po 15 punktów karnych więcej tutaj.
Od tego czasu policjanci otrzymali kolejne zgłoszenia dotyczące brawurowej jazdy, również w pobliżu Stawów Walczewskiego, ale także innych rejonów Grodziska i powiatu. Dlatego też w piątek i sobotę funkcjonariusze przeprowadzili specjalne działania prewencyjne w celu zapobiegania nielegalnym wyścigom i innym bezprawnym zachowaniom kierujących.
– Podczas dwudniowych działań kontrolnych prowadzonych w godzinach wieczornych i nocnych w zagrożonych miejscach policjanci przeprowadzili 69 interwencji wobec kierujących. 48 osób zostało poddanych badaniu stanu trzeźwości – trzech kierujących zostało wyeliminowanych z ruchu z powodu zawartości alkoholu w organizmie – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym policjanci nałożyli 31 mandatów karnych, skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu i pouczyli 40 osób, zatrzymali również 15 dowodów rejestracyjnych – dodają policjanci.
Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą i przestrzegają: – Nawet najlepszy kierowca nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego na drodze i jego zachowanie może doprowadzić do tragedii.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Wreszcie. Proceder trwa prawie dwa lata, a policja dopiero się tym zajęła-po licznych skargach mieszkańców.
O tym z jakim natężeniem się to dzieje świadczy fakt, że zatrzymano 15 dowodów (za glosne wydechy?) oraz okazało się, że 3 osoby były pijane. Mam nadzieję, że to nie jest jednorazowa akcja tylko po to, żeby policja mogła napisać ładny komunikat prasowy
Ewa
13-08-2024 11:41
Czyli nie dość, że od ponad roku driftują i nie dają spać, to jeszcze robią to pijani? Niewiarygodne. Liczę, że podobne akcje policja będzie przeprowadzała co weekend. Numery rejestracyjne tych samochodów są znane, bo to grupa około 20 młodych osób. łatwo je odnalezc u nas w miescie
Ewa
13-08-2024 11:48
Na parkingu przy najnowszej galerii handlowej Sferia przy ul. Żyrardowskiej co weekend odbywają się spotkania driftujacych i zagłuszających ciszę nocną samochodów. Dlaczego Policja i inne służby nie reagują? Bo nie mają wolnych patroli..... Dramat
Andrzej
13-08-2024 12:15
Dziś i jutro w Akademii Tenisowej w Kozerkach pod trwają mistrzostwa Polski w blind tenisie – odmianie tenisa ziemnego dla osób niewidomych i słabowidzących. Będzie to niezwykła okazja, by zobaczyć mistrzów tej dyscypliny podczas rywalizacji.
W internecie trwa zbiórka pieniędzy na leczenie 37-letniego Michała, mieszkańca Grodziska, u którego wykryto bardzo rzadką genetyczną i nieuleczalną chorobę mózgu – adrenoleukodystrofię. Mężczyznę czeka ciężki i niestety drogi bój, aby zatrzymać rozwój śmiertelnie groźnego schorzenia. Nie brakuje ludzi dobrej woli wpłacających pieniądze. Zachęcamy jednak do dołączenia do akcji – liczy się każda pomoc!
Jak co weekend przedstawiamy nowe filmowe rozkłady jazdy zaplanowane na najbliższe dni tak w kinie grodziskiego centrum kultury, jak i w Kinie Wolność. Szczegóły poniżej.
Nadchodzące lato w Grodzisku Mazowieckim zapowiada się niezwykle aktywnie dla najmłodszych mieszkańców. Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował specjalny program "Wakacje z OSiR 2025", w ramach którego odbędą się turnusy półkolonijne dedykowane dzieciom w wieku od 6 do 13 lat. To doskonała okazja, by spędzić czas wolny od szkoły w ciekawy i dynamiczny sposób.
Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim otworzył oferty na przebudowę skrzyżowania ulic Okulickiego i 3 Maja w Grodzisku Mazowieckim.
Piłkarze Pogoni mają już pewny awans. Jednak wciąż walczą o tytuł mistrza Betclic 2. Ligi. W sobotę zmierzą się z zespołem liczącym na udział w barażach do wyższej klasy rozgrywkowej – KKS 1925 Kalisz.
W najbliższą niedzielę (25 maja) w Jaktorowie odbędzie się Festyn Parafialny „YESTeam w Rodzinie”. Atrakcji będzie sporo.
W Podkowie Leśnej ruszyła przebudowa ul. Głównej na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Sarniej. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.
20
09-04-2025
Copyright © 2014-2025 () - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.