TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

03 2021

Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach


Grodzisk News


foto: Twitter/Ministerstwo ZdrowiaNiedzielski poinformował o nowych obostrzeniach - Grodzisk News


Od 13 do 20 marca obowiązywać surowsze obostrzenia w województwie pomorskim, na Warmii i Mazurach z kolei przedłużone będą dotychczasowe zasady – także do 20 marca. O tych zmianach poinformował dziś minister zdrowia Adam Niedzielski.


reklama Grodzisk mazowiecki

– Cały czas mamy do czynienia z kontynuacją wzrostową jeżeli chodzi o dzienną liczbę zachorowań. Niestety ta tendencja ma charakter trwały – powiedział Niedzielski. – Prowadzimy monitoring mutacji, które są odpowiedzialne za rozwój pandemii. Na początku stycznia udział mutacji brytyjskiej wynosił ok. 10 proc., w lutym wzrósł do 10 proc., a najnowsze badania pokazują, że jest na poziomie - 25 proc. – dodał.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W obu województwach sytuacja jest najgorsza, jeśli chodzi o średnią dzienną liczbę zachorowań na 100 tys. mieszkańców. – Na Warmii i Mazurach średnia ta wynosi 57,4, na Pomorzu zaś – 44,6, a dalsza dynamika zachorowań jest niekorzystna. To dlatego podjęliśmy decyzję, żeby wprowadzić szczególne zasady bezpieczeństwa w tych regionach kraju – podaje resort zdrowia.

W związku z tym na Pomorzu wprowadzone zostaną dodatkowe obostrzenia od 13, zaś na Warmii i Mazurach będą podtrzymane i potrwają do 20 marca. Obostrzenia dla reszty kraju mają pozostać niezmienione do 28 marca.

Dla dwóch „czerwonych” województw większe restrykcję oznaczają m.in. zamknięcie obiektów sportowych, rekreacyjnych, hoteli, galerii handlowych, obiektów kulturalnych czy stoków narciarskich, kasy Z drugiej jednak strony od 15 marca w obu województwa edukacja będzie funkcjonować w systemie hybrydowym: część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część – zdalnie. Dyrektorzy szkół przez najbliższy tydzień podejmą decyzję, w jakim zakresie uczniowie najmłodszych klas powrócą do nauki stacjonarnej.

Dla reszty kraju w mocy pozostają dotychczasowe zasady bezpieczeństwa. – Hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu ścisłych zasad sanitarnych (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
– Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
– Otwarte baseny. Aquaparki nadal będą nieczynne.
– Stoki otwarte.
– Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
– Siłownie dalej zamknięte.
– Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.
– Sauny, salony masażu, łaźnie tureckie, łaźnie parowe, solaria – otwarte zgodnie ze ścisłymi zasadami sanitarnymi.
– Uzdrowiska – działalność wznowiona od 11 marca.
– Zakaz zakrywania ust przyłbicami, chustami, częściami odzieży – tylko maseczki.

💬︎   dodaj komentarz

Grodzisk ze swoimi rekordowymi w skali całego kraju wskaźnikami zakażeń jest sławny... :) Jesteśmy tzw. czarnym punktem, pretendującym do objęcia dodatkowymi rządowymi obostrzeniami (obok 9 innych powiatów). Piszą o nas na Wirtualnej Polsce i money.pl, na głównych stronach. Artykuły mają wymowne tytuły "10 czarnych powiatów.....". Tutaj link dla zainteresowanych https://www.money.pl

Mateusz
05-03-2021 18:45
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.