TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

04 2021

Niedzielski: Od poniedziałku luzowanie obostrzeń, później kolejne


Grodzisk News


foto: Twitter/Ministerstwo ZdrowiaNiedzielski: Od poniedziałku luzowanie obostrzeń, później kolejne - Grodzisk News


Od najbliższego poniedziałku ponownie otworzą się zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz salony urody. Rząd zamierza powoli luzować obostrzenia, a poinformował o tym na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.


reklama Grodzisk mazowiecki

– Liczba nowych zakażeń maleje. Poprawia się sytuacja w szpitalnictwie. Widzimy również wyraźny spadek zlecanych badań przez lekarzy POZ. Ale cały czas poziom zakażeń i hospitalizacji utrzymuje się na wysokim poziomie – powiedział na początku szef resortu zdrowia.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

–W regionach, gdzie poziom zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie, będą obowiązywały dotychczasowe obostrzenia. Są to województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie. W pozostałych jedenastu województwach od poniedziałku przywracamy edukację hybrydową w klasach 1-3. Otwarte zostaną też zakłady fryzjerskie i kosmetyczne – dodał.

Niedzielski zapowiedział jednocześnie, że za tydzień 28 kwietnia odbędzie się kolejna konferencja, na której przedstawiony zostanie szczegółowy plan odmrażania gospodarki, warunki zdejmowania obostrzeń; informacje dotyczące uruchamiania sektora gastronomicznego i hotelarskiego.

Minister dodał również, że pomimo wyraźnej poprawy sytuacji epidemicznej, nadal jest ona trudna, dlatego wciąż obowiązuje nakaz noszenia maseczek na dworze.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.