TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

04 2021

Niedzielski: Od poniedziałku luzowanie obostrzeń, później kolejne


Grodzisk News


foto: Twitter/Ministerstwo ZdrowiaNiedzielski: Od poniedziałku luzowanie obostrzeń, później kolejne - Grodzisk News


Od najbliższego poniedziałku ponownie otworzą się zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz salony urody. Rząd zamierza powoli luzować obostrzenia, a poinformował o tym na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.


reklama Grodzisk mazowiecki

– Liczba nowych zakażeń maleje. Poprawia się sytuacja w szpitalnictwie. Widzimy również wyraźny spadek zlecanych badań przez lekarzy POZ. Ale cały czas poziom zakażeń i hospitalizacji utrzymuje się na wysokim poziomie – powiedział na początku szef resortu zdrowia.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

–W regionach, gdzie poziom zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie, będą obowiązywały dotychczasowe obostrzenia. Są to województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie. W pozostałych jedenastu województwach od poniedziałku przywracamy edukację hybrydową w klasach 1-3. Otwarte zostaną też zakłady fryzjerskie i kosmetyczne – dodał.

Niedzielski zapowiedział jednocześnie, że za tydzień 28 kwietnia odbędzie się kolejna konferencja, na której przedstawiony zostanie szczegółowy plan odmrażania gospodarki, warunki zdejmowania obostrzeń; informacje dotyczące uruchamiania sektora gastronomicznego i hotelarskiego.

Minister dodał również, że pomimo wyraźnej poprawy sytuacji epidemicznej, nadal jest ona trudna, dlatego wciąż obowiązuje nakaz noszenia maseczek na dworze.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.