TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

02

06 2021

Niedzielski: Od niedzieli luzowanie obostrzeń


Grodzisk News


foto: Twitter/Ministerstwo ZdrowiaNiedzielski: Od niedzieli luzowanie obostrzeń - Grodzisk News


Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej o luzowaniu kolejnych obostrzeń. Nastąpi to od niedzieli 6 czerwca.


– Od 6 czerwca w spotkaniach i zgromadzeniach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 150 osób. Przywracamy również możliwość organizowania targów, kongresów i konferencji w ścisłym reżimie sanitarnym – zapowiedział szef resortu.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dodał, że drugi etap luzowania nastąpi od 26 czerwca do 31 sierpnia. – Od początku maja realizujemy program luzowania obostrzeń, który nie przekłada się na wzrosty liczby zakażeń na koronawirusa. W ostatnim czasie oprócz dużej dynamiki spadku zakażeń, znacząco spada także liczba zajętych łóżek przez pacjentów z COVID-19 oraz średnia tygodniowa liczba zgonów – poinformował Niedzielski. – Wspólnie z wojewodami oraz MSWiA dostosowujemy infrastrukturę do walki z COVID-19 do sytuacji epidemiologicznej kraju przy utrzymaniu bezpiecznego zaplecza – podkreślił.

Wyjaśnił również, dlaczego luzowanie obostrzeń nastąpi w dwóch etapach. – Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie dwóch etapów luzowania obostrzeń, które będą obowiązywały w całym kraju od 6 do 25 czerwca i od 26 czerwca do 31 sierpnia. Są to plany, które mogą być zmieniane w zależności o sytuacji epidemiologicznej. Przywracamy możliwość organizowania targów, wystaw i konferencji, a także funkcjonowania sal zabaw w ścisłym reżimie sanitarnym. Oczywiście obecnie obowiązujące reguły epidemiologiczne zostają przedłużone – stwierdził minister Niedzielski.

Od 6 czerwca w imprezach i spotkaniach może uczestniczyć maksymalnie 150 osób. Do tego limitu nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19. Na konferencji dowiedzieliśmy się też, że w przyszłym tygodniu rząd przedstawi wakacyjny model reżimu sanitarnego.

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące w całym kraju od 6 do 25 czerwca
– Możliwość organizowania targów, wystaw, kongresów i konferencji z zachowaniem limitu 1 os na 15 m2.

– Otwarcie sal zabaw z zachowaniem limitu 1 os na 15 m2.

– Imprezy i zgromadzenia – limit 150 osób (do tej pory było 50 osób).

– Transport zbiorowy – 75% obłożenia danego środka transportu z obowiązkiem zakrywania ust i nosa.

– Do liczby osób nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.