TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

06 2021

Niedzielski: Od niedzieli luzowanie obostrzeń


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Twitter/Ministerstwo ZdrowiaNiedzielski: Od niedzieli luzowanie obostrzeń - Grodzisk News


Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej o luzowaniu kolejnych obostrzeń. Nastąpi to od niedzieli 6 czerwca.


– Od 6 czerwca w spotkaniach i zgromadzeniach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 150 osób. Przywracamy również możliwość organizowania targów, kongresów i konferencji w ścisłym reżimie sanitarnym – zapowiedział szef resortu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dodał, że drugi etap luzowania nastąpi od 26 czerwca do 31 sierpnia. – Od początku maja realizujemy program luzowania obostrzeń, który nie przekłada się na wzrosty liczby zakażeń na koronawirusa. W ostatnim czasie oprócz dużej dynamiki spadku zakażeń, znacząco spada także liczba zajętych łóżek przez pacjentów z COVID-19 oraz średnia tygodniowa liczba zgonów – poinformował Niedzielski. – Wspólnie z wojewodami oraz MSWiA dostosowujemy infrastrukturę do walki z COVID-19 do sytuacji epidemiologicznej kraju przy utrzymaniu bezpiecznego zaplecza – podkreślił.

Wyjaśnił również, dlaczego luzowanie obostrzeń nastąpi w dwóch etapach. – Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie dwóch etapów luzowania obostrzeń, które będą obowiązywały w całym kraju od 6 do 25 czerwca i od 26 czerwca do 31 sierpnia. Są to plany, które mogą być zmieniane w zależności o sytuacji epidemiologicznej. Przywracamy możliwość organizowania targów, wystaw i konferencji, a także funkcjonowania sal zabaw w ścisłym reżimie sanitarnym. Oczywiście obecnie obowiązujące reguły epidemiologiczne zostają przedłużone – stwierdził minister Niedzielski.

Od 6 czerwca w imprezach i spotkaniach może uczestniczyć maksymalnie 150 osób. Do tego limitu nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19. Na konferencji dowiedzieliśmy się też, że w przyszłym tygodniu rząd przedstawi wakacyjny model reżimu sanitarnego.

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące w całym kraju od 6 do 25 czerwca
– Możliwość organizowania targów, wystaw, kongresów i konferencji z zachowaniem limitu 1 os na 15 m2.

– Otwarcie sal zabaw z zachowaniem limitu 1 os na 15 m2.

– Imprezy i zgromadzenia – limit 150 osób (do tej pory było 50 osób).

– Transport zbiorowy – 75% obłożenia danego środka transportu z obowiązkiem zakrywania ust i nosa.

– Do liczby osób nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

💬︎   dodaj komentarz

Coś na jesieni brak komunikatów o sytuacji w Grodzisku...
Czyżby tym razem nikt nie chorował na COVID?

Adam
08-11-2021 23:19
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.