reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

14

11 2020

Niedzielski: Chcemy zaszczepić wszystkich dorosłych Polaków


Grodzisk News


Niedzielski: Chcemy zaszczepić wszystkich dorosłych Polaków - Grodzisk News


Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił wczoraj w Polsacie News o planach rządu, aby docelowo zaszczepić na koronawirusa całą populację dorosłych Polaków. – Proces przygotowania nie będzie łatwy, jeśli mówimy o tym szczepieniu. Podejrzewam, że skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku różnych chorób – powiedział szef resortu.


reklama Grodzisk mazowiecki

Wypowiedź jest pokłosiem informacji, że firma Pfizer opracowała szczepionkę skuteczną w 90 procentach i zapowiedziała w 2021 roku może wyprodukować nawet 1,3 miliarda dawek specyfiku mającego chronić przed wirusem.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

- Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili to 31 mln ludzi. (…) Proces przygotowania nie będzie łatwy, jeśli mówimy o tym szczepieniu. Podejrzewam, że skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku różnych chorób – mówił Niedzielski na antenie Polsat News
 
Podkreślił, iż „dostępność szczepionki musi być masowa”. – Myślimy o wykorzystaniu punktów drive-thru, w których dziś wykonywane są wymazy - dodał.

Cały materiał znajdziecie tutaj

`


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Najpierw pOsłów zaszczepić . Jak im nic nie bedzie to wtedy dobrowolnie. Pod przymusem to chyba kogos pogrzało.

Jareczek
14-11-2020 19:24

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.