reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

22

02 2024

Niebieski Marsz dla Autyzmu w Grodzisku po raz trzeci


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiNiebieski Marsz dla Autyzmu w Grodzisku po raz trzeci - Grodzisk News


Przedszkole Tęczowy Domek oraz Centrum Kompleksowej Terapii "Spektrum" już po raz trzeci zorganizują Niebieski Marsz dla Autyzmu połączony z szeregiem wydarzeń krzewiących wiedzę na temat tej przypadłości. Patronem medialnym wydarzenia jest GrodziskNews.pl.


Będzie to powtórka inicjatywy z ubiegłego roku oraz sprzed dwóch. Obie wcześniejsze odsłony cieszyły się dużym zainteresowaniem, co w kontekście tak ważnego tematu jak świadomość autyzmu, cieszy tym bardziej. Organizatorzy z Niepublicznego Przedszkola „Tęczowy Domek” mają zaś nadzieję, że podobnie będzie w tym roku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wspólny marsz odbędzie się 5 kwietnia. Wszystkie placówki edukacyjne spotkają się o godzinie 10.00 przed siedzibą Przedszkola “Tęczowy Domek” przy ul. 3 Maja 38C. Tam nastąpi uroczyste powitanie uczestników. Uczestnicy marszu będą ubrani w niebieskie stroje i nieść mają transparenty z niebieskimi akcentami. Kolor niebieski jest bowiem symbolem solidarności z osobami z autyzmem.

Przemarsz zaplanowano ulicami: 3 Maja – Bartniaka – 1 Maja –11 Listopada – Spółdzielczą – Tadeusza Kościuszki z zakończeniem przy grodziskim ratuszu. Tam też uczestnicy symbolicznie wypuszczą w powietrze niebieskie balony.

Tegoroczny marsz otrzymał Honorowy Patronat Burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego. A patronem medialnym jest GrodziskNews.pl.

W tym roku Dni Świadomości Autyzmu rozpoczynamy konferencją, która odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 9.00. Naszym celem jest poszerzenie wiedzy i świadomości nie tylko na temat autyzmu, ale również na temat komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC) dzieci z autyzmem – mówią organizatorzy wydarzenia.

– Oba wydarzenia rozpoczną miesiąc darmowych konsultacji w Centrum Kompleksowej Terapii "Spektrum". Bezpłatne konsultacje obejmą porady psychologiczne, pedagogiczne, neurologopedyczne, fizjoterapeutyczne dla rodziców dzieci z trudnościami rozwojowymi – dodają.

Szczegółowy program poznamy wkrótce.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.