reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

22

02 2024

Niebieski Marsz dla Autyzmu w Grodzisku po raz trzeci


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiNiebieski Marsz dla Autyzmu w Grodzisku po raz trzeci - Grodzisk News


Przedszkole Tęczowy Domek oraz Centrum Kompleksowej Terapii "Spektrum" już po raz trzeci zorganizują Niebieski Marsz dla Autyzmu połączony z szeregiem wydarzeń krzewiących wiedzę na temat tej przypadłości. Patronem medialnym wydarzenia jest GrodziskNews.pl.


Będzie to powtórka inicjatywy z ubiegłego roku oraz sprzed dwóch. Obie wcześniejsze odsłony cieszyły się dużym zainteresowaniem, co w kontekście tak ważnego tematu jak świadomość autyzmu, cieszy tym bardziej. Organizatorzy z Niepublicznego Przedszkola „Tęczowy Domek” mają zaś nadzieję, że podobnie będzie w tym roku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wspólny marsz odbędzie się 5 kwietnia. Wszystkie placówki edukacyjne spotkają się o godzinie 10.00 przed siedzibą Przedszkola “Tęczowy Domek” przy ul. 3 Maja 38C. Tam nastąpi uroczyste powitanie uczestników. Uczestnicy marszu będą ubrani w niebieskie stroje i nieść mają transparenty z niebieskimi akcentami. Kolor niebieski jest bowiem symbolem solidarności z osobami z autyzmem.

Przemarsz zaplanowano ulicami: 3 Maja – Bartniaka – 1 Maja –11 Listopada – Spółdzielczą – Tadeusza Kościuszki z zakończeniem przy grodziskim ratuszu. Tam też uczestnicy symbolicznie wypuszczą w powietrze niebieskie balony.

Tegoroczny marsz otrzymał Honorowy Patronat Burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego. A patronem medialnym jest GrodziskNews.pl.

W tym roku Dni Świadomości Autyzmu rozpoczynamy konferencją, która odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 9.00. Naszym celem jest poszerzenie wiedzy i świadomości nie tylko na temat autyzmu, ale również na temat komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC) dzieci z autyzmem – mówią organizatorzy wydarzenia.

– Oba wydarzenia rozpoczną miesiąc darmowych konsultacji w Centrum Kompleksowej Terapii "Spektrum". Bezpłatne konsultacje obejmą porady psychologiczne, pedagogiczne, neurologopedyczne, fizjoterapeutyczne dla rodziców dzieci z trudnościami rozwojowymi – dodają.

Szczegółowy program poznamy wkrótce.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.