reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

06 2024

Niebieska skrzyneczka zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży z Mazowsza


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe1 - Grodzisk News


Na Mazowszu rusza nowy i ważny społecznie projekt dotyczący zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. „Niebieska skrzyneczka zdrowia psychicznego” ma zapewnić niezbędne wsparcie młodym ludziom borykającym się z problemami mentalnymi.


„Niebieska skrzyneczka...” to jedna z inicjatyw realizowanych przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego jest projekt „Niebieska skrzyneczka zdrowia psychicznego”. Celem akcji jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni w szkołach, w których uczniowie będą mogli anonimowo opisać swoje problemy, poinformować o trudnych sytuacjach, których doświadczają oni lub ich rówieśnicy, a także poprosić o pomoc.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Inicjatywa ma umożliwić szybkie reagowanie na potrzeby uczniów i udzielenie im wsparcia psychologicznego. – Gratuluję pomysłodawcom projektu „Niebieska skrzyneczka” tej wspaniałej inicjatywy. Wierzę, że przyczyni się ona do udzielania realnego wsparcia dzieciom i młodzieży potrzebującym pomocy. Jest to niezwykle ważne, gdyż zaburzenia psychiczne stały się bardzo poważnym problemem społecznym i coraz częściej dotykają młodych ludzi – mówi Ludwik Rakowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, który wspiera młodzieżowych radnych w realizacji projektu.

Marcelina Maciąg, przewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego i pomysłodawczyni projektu, podkreśla, że inicjatywa jest odpowiedzią na alarmujące statystyki dotyczące zdrowia psychicznego młodych osób. – Obserwując rosnącą liczbę prób samobójczych i problemy dzieci i młodzieży, czujemy się zobowiązani do działania. Wierzymy, że empatia, współpraca i wsparcie są kluczowe, dlatego apelujemy do społeczności szkolnych o zaangażowanie się w projekt. To nasza wspólna odpowiedzialność, by każde dziecko czuło się bezpieczne i zrozumiane. Nie możemy być obojętni – mówi.

Jak zatem działać będą „skrzyneczki”? Uczniowie będą mogli anonimowo zostawić w skrzyneczce wiadomości, które będą odbierane przez opiekunów projektu, np. psychologów szkolnych. Podejmą oni odpowiednie kroki, aby jak najszybciej zapewnić osobom potrzebującym dostęp do profesjonalnej pomocy.

 Więcej informacji o przedsięwzięciu można znaleźć na stronie internetowej TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.