reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Niebezpieczne zachowanie na A2. Kierowca bezkarny. Policja wydała oświadczenie

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

Niebezpieczne zachowanie na A2. Kierowca bezkarny. Policja wydała oświadczenie - Grodzisk News


Kierowca volvo, który w czerwcu swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem na autostradzie A2 na wysokości Baranowa spowodował zagrożenie, nie odpowie za swój czyn. Policja twierdzi, że nie ma możliwości, aby ustalić tożsamość mężczyzny, a auto, którym kierował nie było jego własnością. Funkcjonariusze wydali dziś w tej sprawie oświadczenie.


W czerwcu na autostradzie A2 w rejonie Baranowa doszło do niebezpiecznej sytuacji – kierujący volvo najpierw chciał wymusić zmianę pasa przez jadącego przed nim kierowcę BMW, następnie wyprzedził go prawym pasem, zjechał na lewy pas i wyhamował do zera powodując, że auta jadące z tyłu musiały w ostatniej chwili omijać wyprzedzony pojazd, zjeżdżając na pas zieleni lub na prawy pas ruchu. Mężczyzna z volvo jeszcze coś krzyknął w kierunku kierowcy BMW przez uchylone drzwi i odjechał. Całe nagranie jest dostępne na kanale „Stop Cham” w serwisie YouTube.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Sprawa została zgłoszona na policję następnego dnia. Jednak kierowca do dziś nie odpowiedział za swoje zachowanie. Dlaczego? Jak twierdzą policjanci, nie mają możliwości, aby ustalić tożsamość mężczyzny, który kierował volvem. – Niewykrycie sprawcy nie było wynikiem braku działań policjantów, a postawy właścicielki, która nie chciała podać danych użytkownika jej pojazdu w czasie zdarzenia, za co poniesie konsekwencje karne – poinformowała grodziska policja.

Dziś Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim opublikowała oświadczenie w tej sprawie. Jego treść prezentujemy poniżej.

"W związku z dużą liczbą nieprawdziwych opinii i negatywnych komentarzy związanych z prowadzonymi przez policjantów z Komisariatu Policji w Jaktorowie czynnościami wyjaśniającymi w sprawie o wykroczenie zaistniałe 9.06.2024 r. na autostradzie A-2, przedstawiamy pełną i prawdziwą informację o wykonanych przez policjantów działaniach i ich efektach.
10 czerwca 2024r. policjanci Komisariatu Policji w Jaktorowie otrzymali drogą mailową ze skrzynki „Stop Agresji Drogowej”materiał filmowy dotyczący zdarzenia na 426 km autostrady A-2, gdzie kierujący volvo spowodował zagrożenie w ruchu drogowym poprzez nagłe zahamowanie przed jadącym za nim pojazdem. Film z tego zdarzenia został także umieszczony na kanale „Stop Cham” na You Tube, a do komisariatu wpływały powielone informacje o nim.
Po dokładnej analizie nagrania policjanci ustalili numery rejestracyjne pojazdów i ich użytkowników biorących udział w zdarzeniu. W celu ustalenia okoliczności i przebiegu całej sytuacji wszystkie osoby pokrzywdzone i świadkowie, w toku dalszych czynności zostali przesłuchani.
Następnie policjanci podjęli czynności wobec ustalonej na podstawie numerów rejestracyjnych właścicielki volvo, którym tego dnia kierował mężczyzna. Podczas przesłuchania, mimo takiego obowiązku, kobieta nie wskazała danych użytkownika jej pojazdu, narażając się na odpowiedzialność karną za wykroczenie z art. 96 par. 3 Kodeksu Wykroczeń. Materiały dotyczące popełnionego przez nią czynu zostały przesłane do jednostki Policji zgodnie z miejscem zaistnienia wykroczenia do odrębnego prowadzenia.
Policjanci Komisariatu Policji w Jaktorowie przekazali zgromadzone akta postępowania do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie do oceny prawno-karnej. Na podstawie art.17 par. 1 pkt 2 KPK prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym (art. 174 par. 1 Kodeksu Karnego), potwierdzając tym samym zasadność dalszego prowadzenia postępowania o wykroczenie z art. 86 par.1 Kodeksu Wykroczeń (spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym).
Sprawa dotycząca spowodowania przez nieustalonego mężczyznę, kierującego volvo, zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została zakończona wnioskiem o odstąpienie od kierowania wniosku do sądu z powodu niewykrycia sprawcy wykroczenia.
Podkreślamy, że niewykrycie sprawcy nie było wynikiem braku działań policjantów, a postawy właścicielki, która nie chciała podać danych użytkownika jej pojazdu w czasie zdarzenia, za co poniesie konsekwencje karne.
Zaznaczamy, że opinie w tej sprawie prezentowane przez użytkowników kanału You Tube, dotyczące pracy policjantów są nieprawdziwe i bardzo krzywdzące. Funkcjonariusze dołożyli wszelkich starań, aby ustalić osobę powodujacą zagrożenie na drogach, a nadzór nad czynnościami ze strony Komendanta Komisariatu Policji w Jaktorowie był prawidłowy. Umieszczanie i powielanie nagrania z niesprawdzonymi informacjami, a także zamieszczanie negatywnych komentarzy w tej sprawie z użyciem spersonalizowanych danych policjanta powoduje jego zniesławienie i utratę zaufania społecznego potrzebnego do pełnienia funkcji służbowej oraz naraża go na niczym nieuzasadnione negatywne opinie w otoczeniu, czemu się kategorycznie sprzeciwiamy."


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ







Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Najgorsze jest to, że właścicielka auta zapłaci tylko max.4000zl kary za nie wskazanie sprawcy. Powinni jej zabrać auto, tak jak pijakom.
Trew


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.



Treść komentarza
Podpis




AKTUALNOŚCI

Tomasz Kafarski nowym trenerem Pogoni!

Wakat trenerski po Piotrze Stokowcu został szybko obsadzony. Nowym szkoleniowcem Pogoni Grodzisk jest od dziś (10 czerwca) Tomasz Kafarski. Doświadczony trener podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2026/27, ale z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Burmistrz Milanówka z absolutorium i wotum zaufania na kolejny rok

Milanówek jako jeden z pierwszych rozpoczął cały cykl sesji absolutoryjnych w lokalnych samorządach. Radni jednak nie mieli większych wątpliwości w kwestii udzielenia absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi Arturowi Niedzińskiemu. Choć nie byli też jednomyślni.

Czas na wielkie otwarcie terenu rekreacyjno-sportowego w Jaktorowie!

Jaktorów jest gotowy na oficjalne otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego, który kosztem ponad miliona złotych powstał przy ul. Ostatniego Tura. Już w sobotę odbędzie się z tej okazji piknik dla mieszkańców z atrakcjami. Nie zabraknie również oficjalnego przecięcia wstęgi

Karol Noiszewski odchodzi z Pogoni

Karol Noiszewski, obrońca Pogoni Grodzisk oraz jeden z jej filarów odchodzi z klubu. Zawodnik nie przedłużył kontraktu na kolejny sezon, a dziś został przedstawiony jako nowy piłkarz Miedzi Legnica.

Żabia Wola: Szykujemy się do budowy kompleksu sportowego przy szkole w Skułach

Żabiowolska gmina szykuje się do wybudowania nowego kompleksu sportowego przy Szkole im. Marii Kownackiej w Skułach. Trwają prace nad dopięciem dokumentacji projektowo-kosztorysowej, która pozwoli w następnym kroku ogłosić przetarg na budowę obiektu. Samorząd zapowiada jednak, że „do wbicia pierwszej łopaty pozostało niewiele”...

Co kryją dawne mury? Jaktorów ruszył z programem ochrony lokalnych zabytków

Choć nie każdy to wie, Jaktorów kryje wiele wyjątkowych miejsc, które przez lata współtworzyły historię tego regionu. Aby uchronić cenne miejsca i przed zapomnieniem i zniszczeniem, lokalny samorząd wdrożył prace nad stworzeniem oficjalnej Gminnej Ewidencji Zabytków.

Grodzisk. Zielone światło dla modernizacji placu zabaw na Sinkiewicza

Grodzisk wybrał ofertę firmy, która zajmie się odnową oblicza popularnego placu zabaw w centrum miasta. Obiekt przy ul. Sienkiewicza zostanie zmodernizowany za ponad 600 tysięcy złotych.

Ćwiczenia służb mundurowych i ratunkowych w siedzibie WKD

Za niespełna tydzień na terenie siedziby Warszawskiej Kolei Dojazdowej odbędą się ćwiczenia służb mundurowych i ratunkowych. Wezmą w nich udział m.in. strażacy, policjanci, żołnierze WOT.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB
REKLAMA

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.