TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

10

06 2021

Nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach. To śmiertelna pułapka


Grodzisk News


foto: PixabayNie zostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach. To śmiertelna pułapka - Grodzisk News


Na dworze coraz cieplej, temperatury na razie oscylują w granicach 25 stopni, ale w pełnym słońcu w autach jest znacznie cieplej. Pamiętajmy więc, by nie pozostawiać dzieci i zwierząt samych w zaparkowanych samochodach.


Pozostawienie w upalne dni w zamkniętym aucie dziecka lub zwierzęcia może się skończyć tragicznie. Była tego świadoma kobieta, która kilka dni temu niechcący zatrzasnęła drzwi pojazdu z kluczykami w środku, gdzie również znajdował się jej ośmiomiesięczny syn. Kobieta ta nie mogąc się dostać do auta, zwróciła się o pomoc do straży miejskiej. Funkcjonariusze tuż po zgłoszeniu pojawili się na miejscu. – Strażnik oceniając na miejscu sytuację jako bardzo wysokie zagrożenie życia i zdrowia pozostawionego dziecka niemal natychmiast wybił szybę w przednich drzwiach bocznych auta i szczęśliwie wydostał na zewnątrz dziecko. Na szczęście pomimo wysokich temperatur powietrza okazało się, że dziecko nie wymagało pilnej pomocy medycznej. Niestety strażnik doznał kontuzji w postaci rozcięcia i złamania ręki – poinformowała grodziska straż miejska.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Funkcjonariusze zarówno policji jak i straży miejskiej, co roku apelują o ostrożność i rozwagę. Podkreślają, że w czasie upałów we wnętrzu zamkniętego auta temperatura jest znacznie wyższa niż temperatura otoczenia. Długotrwałe przebywanie w tak wysokiej temperaturze może się kończyć tragicznie. Dlatego też w takich sytuacjach należy natychmiast reagować.

Rzecznik Praw Dziecka podkreśla, że w upalne dni usprawiedliwieniem nie jest pozostawienie dziecka w aucie zaparkowanym w cieniu. Należy też pamiętać, że temperatura we wnętrzu samochodu potrafi wzrosnąć o 20 stopni Celsjusza w ciągu 10 minut. 27 stopni na zewnątrz to nawet 60 stopni Celsjusza we wnętrzu auta. W takiej temperaturze wystarczy kilkanaście, a nawet kilka minut, aby organizm dziecka zamkniętego w samochodzie podczas upału, przestał normalnie funkcjonować.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.