10 01 2020

Nie wyrzucaj choinki, daj jej drugie życie

10.01.2020, godz.: 15:15
Nie wyrzucaj choinki, daj jej drugie życie

Grodziski magistrat zachęca, aby nie wyrzucać żywych choinek po świętach tylko przywozić je do Zakładu Gospodarki Komunalnej. Pracownicy zakładu posadzą je i tym samym dadzą drugie życie.

Święta, święta i po świętach… Jak co roku gdy mija okres świąteczno-noworoczny, wielu mieszkańców zwyczajnie wyrzuca żywe choinki, które mogłyby się jeszcze przyjąć na dobrej ziemi, rosnąć i przyczyniać się do poprawy jakości powietrza. Właśnie o te drzewka zamierza zadbać Zakład Gospodarki Komunalnej.

– Jeśli masz choinkę z bryłą korzeniową, w doniczce i jeszcze jej nie wyrzuciłeś, przywieź ją do Zakładu Gospodarki Komunalnej – Chrzanów Duży 15A. To jedynie 2 km od centrum – dojazd ul.  Chrzanowską. Choinki zostaną posadzone przez pracowników zakładu m.in. na terenie grodziskiej oczyszczalni ścieków przy Chrzanowskiej oraz wokół stacji uzdatniania wody na ul.  Cegielnianej. Dzięki temu przyczynią się do poprawy jakości naszego powietrza i dostaną szansę na długie życie – czytamy na stronie grodziskiego magistratu.

Choinki można przywozić w dni robocze oraz soboty do 18 stycznia włącznie w godz. 7.00–18.00 do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Im szybciej zostaną przywiezione, tym większa szansa, że się przyjmą. Zwłaszcza, że aura sprzyja.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579646270000)