
Nie tak wyobrażali sobie przebieg i finał dzisiejszego meczu o drużynowe mistrzostwo Polski tenisiści Orlenu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Gospodarze tegorocznych zmagań o krajowy tytuł dość niespodziewanie przegrali z The PLUGiN ASTS Olimpią Grudziądz 3:1 i zdobyli „tylko” srebrne medale...
Mówimy „tylko” gdyż wszyscy specjaliści, a z pewnością kibice i ludzie związani z Bogorią mieli poczucie, że twarda wygrana batalia z Dekorglassem Działdowo było najtrudniejszym krokiem gospodarzy do tytułu, a w finale z Grudziądzem siła ognia, doświadczenie i kibice będzie po stronie Bogorii.
„Na papierze” rzeczywiście nasz zespół uchodził za wyraźnego faworyta do zwycięstwa w finale. Po raz kolejny jednak potwierdziła się stara prawda, że statystyki nie grają, a sport choć piękny – bywa czasem brutalny, o czym Bogoria miała się boleśnie przekonać.
W pierwszym singlowym pojedynku finału naprzeciw siebie stanęli Marek Badowski i Vladislav Ursu. Lepiej w mecz wszedł Mołdawianin, który wygrał pierwszego seta, Marek jednak odpowiedział wygraną w kolejnej partii. Sytuacja powtórzyła się w setach numer 3 i 4, co oznaczało, że o pierwszym dużym punkcie w meczu zdecyduje tie-break do sześciu. W tym już 3:0 i 5:3 prowadził Ursu, jednak Badowski ku wielkiej uciesze kibiców potrafił doprowadzić do remisu i decydującego punkt. I to nasz kapitan miał piłkę na rakietce na 6:5, nie trafił jednak w stół i tym sposobem to goście wyszli na prowadzenie!
W drugim pojedynku Miłosz Redzimski stanął przed zadaniem wygrania z Parkiem Jeongwoo, by doprowadzić do remisu w całym meczu. Koreański zawodnik prezentował się jednak świetnie tego dnia. Pierwszego seta wygrał na przewagi 12:10, dlatego to znowu grodziski zawodnik musiał gonić wynik. Rezultat? Ponownie doszło do decydującej piątej partii, w której to Azjata był lepszy. Tym samym było już 2:0 dla ekipy z Grudziądza.
Kibice, którzy licznie przybyli dopingować Bogorię w walce o złoto mogli czuć konsternację, ale nie tracili wiary w sukces naszych. W trzecim pojedynku dnia Grecki defensor Panagiotis Gionis odprawił w trzech setach nastoletniego Rafała Formelę, dzięki czemu przedłużył nadzieje naszej drużyny na mistrzostwo. Rozwiał je jednak ostatecznie Ursu, który w kolejnym starciu pokonał Redzimskiego 3:1. Takim też wynikiem zakończył się cały mecz dla Olimpii, która wywalczyła szósty tytuł mistrzowski w swojej historii.
Bogorii pozostaje dołożyć do klubowej gabloty medal srebrny, choć po świetnym sezonie regularnym apetyty na mistrzostwo były w Grodzisku ogromne.
–To nie jest zakończenie, o jakim marzyliśmy, ale wracamy z podniesioną głową. Za nami długi sezon pełen walki, emocji, zwycięstw i niezapomnianych chwil. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, sponsorom i przede wszystkim Wam — kibicom, którzy byliście z nami przez cały rok. Dziękujemy za każdą obecność na trybunach, każde słowo wsparcia i każdą chwilę, w której graliście razem z nami – przekazał grodziski klub w mediach społecznościowych.
Kolejny już sezon patronem medialnym klubu był GrodziskNews.pl. Do zobaczenia przy okazji nowych rozgrywek!
The Plugin ASTS Olimpia Grudziądz – Orlen Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1
Vladislav Ursu – Marek Badowski 3:2 (11:4, 6:11, 12:10, 9:11, 6:5)
Park Jeongwoo – Miłosz Redzimski 3:2 (12:10, 5:11, 11:9, 7:11, 6:4)
Rafał Formela – Panagiotis Gionis 0:3 (7:11, 12:14, 5:11)
Vladislav Ursu – Miłosz Redzimski 3:1 (12:10, 9:11, 11:8, 11:8)
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
Spółka Centralny Port Komunikacyjny przekazała trzem gminom: Baranów, Teresin i Wiskitki po 3 mln zł na rozwój infrastruktury komunalnej oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wczoraj zostały podpisane umowy na przekazanie dotacji.
Grodziska prokuratura nadzoruje postępowanie ws. pożaru, do którego doszło pod koniec maja na ul. Bagnistej w Milanówku. Zginął w nim 74-letni mężczyzna.
Wakat trenerski po Piotrze Stokowcu został szybko obsadzony. Nowym szkoleniowcem Pogoni Grodzisk jest od dziś (10 czerwca) Tomasz Kafarski. Doświadczony trener podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2026/27, ale z opcją przedłużenia o kolejny rok.
Milanówek jako jeden z pierwszych rozpoczął cały cykl sesji absolutoryjnych w lokalnych samorządach. Radni jednak nie mieli większych wątpliwości w kwestii udzielenia absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi Arturowi Niedzińskiemu. Choć nie byli też jednomyślni.
Jaktorów jest gotowy na oficjalne otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego, który kosztem ponad miliona złotych powstał przy ul. Ostatniego Tura. Już w sobotę odbędzie się z tej okazji piknik dla mieszkańców z atrakcjami. Nie zabraknie również oficjalnego przecięcia wstęgi
Karol Noiszewski, obrońca Pogoni Grodzisk oraz jeden z jej filarów odchodzi z klubu. Zawodnik nie przedłużył kontraktu na kolejny sezon, a dziś został przedstawiony jako nowy piłkarz Miedzi Legnica.
Żabiowolska gmina szykuje się do wybudowania nowego kompleksu sportowego przy Szkole im. Marii Kownackiej w Skułach. Trwają prace nad dopięciem dokumentacji projektowo-kosztorysowej, która pozwoli w następnym kroku ogłosić przetarg na budowę obiektu. Samorząd zapowiada jednak, że „do wbicia pierwszej łopaty pozostało niewiele”...
Choć nie każdy to wie, Jaktorów kryje wiele wyjątkowych miejsc, które przez lata współtworzyły historię tego regionu. Aby uchronić cenne miejsca i przed zapomnieniem i zniszczeniem, lokalny samorząd wdrożył prace nad stworzeniem oficjalnej Gminnej Ewidencji Zabytków.
19
21-04-2026
11
29-05-2026
10
13-05-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.