07 09 2018

„Nie nowotworom u dzieci”. Bezpłatne badania w Milanówku po raz czwarty

07.09.2018, godz.: 18:57
„Nie nowotworom u dzieci”. Bezpłatne badania w Milanówku po raz czwarty
fot. Facebook/Fundacja Rolanda McDonalda

Fundacja Ronalda McDonalda już po raz czwarty przeprowadzi u milanowskich dzieci profilaktyczne badania USG w ramach akcji przeciwdziałania nowotworom. Obowiązkowe zapisy odbędą się od 12 do 14 września, a same badania tydzień później.

Trzy poprzednie odsłony darmowych badań w ramach akcji „Nie nowotworom u dzieci”, cieszyły się w mieście ogrodzie bardzo dużą popularnością, toteż organizatorzy z Fundacji Ronalda McDonalda postanowili to powtórzyć również w tym sezonie. Pomysłodawcą programu jest krajowy konsultant ds. onkologii i hematologii dziecięcej prof. Jerzy Kowalczyk. Fundacja organizuje badania USG, szkoli lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, a także inwestuje w wydawnictwa propagujące aktualną wiedzę w dziedzinie onkologii.

Badaniami USG objęte są dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Wykonują je radiolodzy, na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych. W czasie badania lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. Na koniec wizyty rodzice otrzymują wynik oraz w razie konieczności porady lekarskie. Samo badanie trwa od 15 do 18 minut i jest bezbolesne.

W tym roku mogą z nich skorzystać dzieci zameldowane w Milanówku, które nie przechodziły badania w ubiegłym roku. Niezbędna jest także wcześniejsza rejestracja dziecka do udziału w badaniu. Zapisy prowadzone od 12 do 14 września w godz. 8.30–15.00 w Referacie Oświaty Urzędu Miasta Milanówka, ul. Kościuszki 45 lub telefoniczne pod numerem 22 758 30 61,-62 wew. 186. Przy zapisie należy podać numer PESEL oraz imię i nazwisko dziecka. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Same badania odbędą się zaś 21 i 22 września przy ul. Herberta 43.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.