29 09 2015

Będzie ciąg dalszy liftingu kładki

29.09.2015, godz.: 13:05
Będzie ciąg dalszy liftingu kładki
fot. GrodziskNews

Kładka nad torami kolejowymi w Grodzisku pierwotnie miała być zlikwidowana, ale pozostała na swoim miejscu. Ma dalej służyć mieszkańcom, a przy okazji nie straszyć wyglądem. W czerwcu ją odmalowano, ale to wcale nie koniec prac odświeżeniowych.

PKP Polskie Linie Kolejowe wybudowały w Grodzisku nowy tunel w ramach modernizacji linii kolejowej Warszawa – Skierniewice. Wcześniejsze przejście podziemne pozwalało przemieścić się jedynie pod torami podmiejskimi na peron wyspowy, z którego zwykle odjeżdżały pociągi w kierunku Skierniewic. Natomiast nowe przejście daje możliwość przeprawienia się na drugą stronę torowiska do ul. Żydowskiej. Wyposażone zostało w windy dla osób o ograniczonej mobilności.

Inwestycja ta miała jednocześnie pozwolić na likwidację kładki, z której przez kilkadziesiąt lat korzystali mieszkańcy Grodziska. Włodarze miasta zdecydowali jednak, że przeprawa powinna zostać, na co przystali przedstawiciele PKP PLK.

Decyzja ta wiązała się jednocześnie, z faktem, iż obiekt przejdzie lifiting, aby wyglądał bardziej reprezentacynie. Kładkę odmalowano na czerwcowe uroczystości jubileuszu 170-lecia powstania Kolei-Warszawsko Wiedeńskiej połączone z prezentacją przejścia podziemnego.

– To jednak nie koniec prac naprawczych. Na kładce uzupełnione zostaną także ubytki w nawierzchni. Z tego, co nam wiadomo, kolejarze planują wykonać te prace jeszcze w bieżącym roku – mówi nam Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata