21 01 2020

Nie dymisz? Zawieś tabliczkę

21.01.2020, godz.: 16:51
Nie dymisz? Zawieś tabliczkę
fot. arturtusinski-podkowa.pl

W Podkowie Leśnej wystartowała akcja społeczna „Mój dom nie dymi”. Cel: promowanie ekologicznych, niskoemisyjnych instalacji grzewczych. Każdy, kto takowych używa, może umieścić na swojej posesji tablicę widoczną na zdjęciu i świecić przykładem.

Akcję zainicjowało Stowarzyszenie Podkowa bez Smogu, a na swoim blogu napisał o niej burmistrz Artur Tusiński. – Czyste powietrze jest naszym podstawowym dobrem. Kibicuję podkowiańskiej akcji społecznej „Mój dom nie dymi” zainicjowanej przez Stowarzyszenie Podkowa bez Smogu. Zachęcam wszystkich, którym bliska jest troska o jakość powietrza, a ogrzewają się przy pomocy pompy ciepła, kotłem gazowym, elektrycznym i rezygnują z palenia w kominku, kiedy powietrze jest zanieczyszczone do zaakcentowania solidarnej postawy poprzez wywieszenie tabliczki na swoim ogrodzeniu – poinformował włodarz.

– U mnie tabliczka już została powieszona . Przypomnijmy działania jakie podejmuje miasto w zakresie ochrony powietrza, a jest ich bardzo dużo – dodał.

Po tabliczkę można się zgłosić do Stowarzyszenia Podkowa bez Smogu lub odebrać ją w Urzędzie Miasta Podkowa Leśna.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata