TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

26

05 2015

?Nie? dla rogatek w Podkowie?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


W środę burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński spotka się z mieszkańcami. Zamierza zapytać ich o zdanie w kwestii odstąpienia od budowy półrogatek na podkowiańskich przejazdach Warszawskiej Kolei Dojazdowej. ? Półrogatki na dobre zakorkują nam miasto w godzinach szczytu ? twierdzi włodarz.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

? Warszawska Kolej Dojazdowa wystąpiła do ministra transportu oraz wojewody mazowieckiego o odstępstwo od konieczności instalacji rogatek i półrogatek na niektórych przejazdach na swojej linii z uwagi na to, iż może to sparaliżować ruch drogowy, szczególnie w godzinach szczytu. Bardzo tyczy się to także Podkowy Leśnej. W naszym przypadku instalacja rogatek niemal pozbawi kierowców wjazdu i wyjazdu z miasta. Kolejarze policzyli, że w porannym i popołudniowym szczycie na przejazd przez tory oczekiwałoby około 90 samochodów ? zaznacza burmistrz Tusiński. ? Na paraliżu bez wątpienia nam nie zależy ? dodaje.

WKD zwróciła się więc do lokalnych  samorządów przez które przebiega ta linia kolejowa o poparcie w sprawie uzyskania odstępstwa od stawiania części rogatek. ? Nie tylko ja, lecz także włodarze innych gmin przyłączyli się do tej sprawy. W mojej ocenie uzyskanie takiego odstępstwa jest bardzo potrzebne. Musimy pamiętać, że linia WKD praktycznie w całości funkcjonuje w obszarze zabudowanym, więc wymaga też nieco innego traktowania ? twierdzi podkowiański włodarz. ? Chcemy na ten temat porozmawiać z naszymi mieszkańcami, stąd propozycja spotkania ? dodaje.

To odbędzie się 27 maja o godz. 18.00 w Pałacyku Kasyno, ul. Lilpopa 18.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.