10 11 2019

„NIE! Dla przemocy wobec kobiet” – warsztaty w Milanówku

10.11.2019, godz.: 19:35
„NIE! Dla przemocy wobec kobiet” – warsztaty w Milanówku
Fot. Pixabay

Milanowski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje bezpłatne warsztaty dla pań „NIE! Dla przemocy wobec kobiet”. Uczestniczki dowiedzą się m.in. jak rozpoznawać sygnały i czynniki mogące świadczyć o potencjalnym ryzyku pojawienia się przemocy.

Przemoc domowa to wstydliwy i często unikany temat przez osoby, które padają jej ofiarami. Szczególnie często dotyka ona kobiety, zwłaszcza w rodzinach gdzie występuje problem alkoholowy. OPS w Milanówku organizuje specjalne bezpłatne warsztaty „NIE! Dla przemocy wobec kobiet”, na które zaprasza mieszkanki miasta ogrodu bez względu na wiek.

Uczestniczki warsztatów dowiedzą się m.in. jakie są formy przemocy, jak ją rozpoznawać, jakie sygnały i czynniki mogą świadczyć o potencjalnym ryzyku pojawienia się przemocy w relacji, a także jakie konsekwencje doświadczania przemocy w rodzinie ponosi ofiara (portret psychologiczny ofiary). Ponadto uczestniczki zdobędą wiedzę na temat mechanizmów psychologicznych towarzyszących zjawisku przemocy, sposobów radzenia sobie z przemocą (instytucjonalnych oraz osobistych). Kobiety uświadomią sobie jakie występują osobiste postawy wobec przemocy w rodzinie – stereotypy, uprzedzenia, przekonania, a także dowiedzą się czym jest przemoc wobec kobiet starszych i niepełnosprawnych – szczególne potrzeby w obszarze bezpieczeństwa osobistego. Nie zabraknie również strategii radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Będzie również możliwość zapoznania się z opcjami pomocy dla osób doznających przemocy w rodzinie.

Warsztaty poprowadzi: płk mgr Anna Osowska-Rembecka.

Pierwsze zajęcia odbyły się w poniedziałek 4 listopada o godz. 17.00 w Klubie Seniora przy ul. Krakowskiej 11a w Milanówku. Z kolei drugie warsztaty zaplanowano na 18 listopada również na godz. 17.00. Tym razem jednak odbędą się one w Klubie Seniora przy ul. Piłsudskiego 33.

Wstęp wolny.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata