reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

01 2021

Nie bądźmy obojętni na osoby zagrożone wychłodzeniem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KSPNie bądźmy obojętni na osoby zagrożone wychłodzeniem - Grodzisk News


Nadeszła fala mrozów, a co za tym idzie osoby bezdomne i potrzebujące pomocy są bardzo narażone na wychłodzenie organizmu. Nasza reakcja może uratować komuś życie.


Obecnie termometry pokazują 15 stopni Celsjusza poniżej zera, a w nocy ma być jeszcze zimniej, bo nawet do -17 może -18 stopni. Jutro ma być niewiele cieplej (-10 w dzień i -16 w nocy). Dlatego też policjanci apelują, abyśmy nie byli obojętni na ludzką krzywdę. – Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i nietrzeźwe przebywające na zewnątrz. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Podjęta w porę interwencja i udzielona pomoc drugiemu człowiekowi może uratować jego życie – informuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci przypominają jednak, że mamy pandemię i abyśmy w miarę możliwości zachowywali dystans – czasami wystarczająca pomoc to telefon na numer alarmowy 112.

Służby patrolowe policji i straży miejskiej prowadzą w okresie zimowym wzmożone działania, aby zapobiegać zamarznięciom i wyziębieniom, jednak niezwykle ważne są informacje od mieszkańców. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz ośrodkami działającymi na rzecz pomocy bezdomnym.

Funkcjonariusze przypominają, że jednym z najczęstszych, a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. – To nieprawda. Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, po krótkim czasie jednak jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie. Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na zewnątrz, będąc pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, śliska, nierówna nawierzchnia i można się potknąć, wywrócić i nie mieć siły się podnieść. Wtedy o tragedię nietrudno – zaznaczają policjanci.

Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112 lub przy pomocy aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy ludzkie życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.