TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

12

11 2020

Nie bądźmy obojętni wobec bezdomnych w zimne dni i noce


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Nie bądźmy obojętni wobec bezdomnych w zimne dni i noce - Grodzisk News


Jesień to początek najtrudniejszej pory dla osób bezdomnych. Dni i noce są coraz chłodniejsze wiele, dlatego bezdomni szukają schronienia by się ogrzać. Nierzadko dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, dlatego reagujmy!


Gdy widzimy niepokojącą sytuację, wezwijmy pomoc, zanim będzie za późno. Zwłaszcza teraz w okresie, gdy panuje epidemia koronowirusa przez co pomoc bezdomnym jest utrudniona.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Jesienne noce są już bardzo chłodne. Naturalnym ludzkim odruchem powinna być chęć pomocy, zainteresowanie się potrzebującym człowiekiem, rozmowa z nim. Czasem wystarczy jedno proste pytanie, by zapobiec tragedii: Dobrze się czujesz? Wezwać karetkę? Jesteś głodny? – przypominają straż miejska i policja.

– Nie wahajmy się też zadzwonić na alarmowy numer straży miejskiej 986. Strażnicy miejscy są w stałym kontakcie z różnymi placówkami pomagającymi osobom bezdomnym, jadłodajniami, noclegowniami, schroniskami oraz placówką medyczną świadczącą pomoc bezdomnym. Mogą więc zaopiekować się bezdomnymi, którzy poproszą o pomoc – apelują.

My zaś do tego apelu się przyłączamy!

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.