reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

12 2022

Nie bądźmy obojętni wobec bezdomnych w zimne dni i noce


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: mazowiecka.policja.gov.plNie bądźmy obojętni wobec bezdomnych w zimne dni i noce - Grodzisk News


Na dworze, szczególnie wieczorem i w nocy, panują niskie temperatury. Taki stan rzeczy jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych i potrzebujących pomocy. Policjanci apelują, aby zwracać na to uwagę. Nasza reakcja może bowiem uratować komuś życie


Nastała zima w całej okazałości. Nocą temperatura spada nawet do do kilkunastu stopni poniżej zera. Pamiętajmy, że nawet przy odrobinę dodatnich temperaturach o wychłodzenie organizmu nietrudno.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Służby patrolowe policji i straży miejskiej prowadzą w okresie zimowym wzmożone działania, aby zapobiegać zamarznięciom i wyziębieniom, jednak niezwykle ważne są informacje od mieszkańców. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz ośrodkami działającymi na rzecz pomocy bezdomnym. W minionych latach bywało i tak, że bezdomni znajdowali nocleg w komendach policji, gdzie mogły bezpiecznie spędzić noc.

Jeden telefon może ocalić ludzkie życie. Widząc osobę śpiącą na przystanku komunikacji miejskiej, parkowej ławce lub w altanie śmietnikowej - sięgnij po telefon i wybierz numer 112, 997 lub 986.

Na wychłodzenie organizmu narażone są również osoby starsze samotne lub takie, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu, aby ogrzać mieszkanie. - Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. Funkcjonariusze informują ośrodki pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami na skutek wychłodzenia organizmu. O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego można również powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej - podkreślają policjanci.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.