18 10 2020

Nextbike z ofertą na obsługę Grodziskiego Roweru Miejskiego. Zbyt drogo?

18.10.2020, godz.: 16:18
Nextbike z ofertą na obsługę Grodziskiego Roweru Miejskiego. Zbyt drogo?
fot. GrodziskNews

Jak można było przypuszczać, w przetargu na kolejne lata obsługi Grodziskiego Roweru Miejskiego, ofertę złożyły dotychczasowy operator – firma Nextbike. Była to zarazem jedyna propozycja.

System wypożyczalni rowerów GRM został uruchomiony w 2014 r. i cieszy się coraz większą popularnością. Przypomnijmy, że obecny operator – firma Nextbike – wygrał przetarg na obsługę kolejnych trzech sezonów GRM, które trwają od 1 marca do 30 listopada w latach 2018, 2019 i 2020. Miasto zapłaciło za nie łącznie 405 tys. zł.

Trzeba było zatem ogłosić postępowanie, które wyłoni operatora systemu na kolejne trzy trzy lata. Zamówienie obejmuje okres od 1 stycznia 2021 do końca grudnia 2023 roku. System Grodziskiego Roweru Miejskiego przez sześć dotychczasowych lat zyskał sporą popularność i miał w zasadzie niezmienne zasady korzystania.

Jeśli Nextbike zostanie wybrany, wszystko powinno zostać po staremu. Pytanie, czy zadanie zepnie się cenowo, bowiem grodzisk zarezerwował na ten cel prawie 575 tys. zł. Tymczasem operator wycenił swoje usługi na 828 tysięcy.

Teraz magistrat będzie musiał podjąć decyzję.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.