TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

08 2016

Newagi dla WKD już w komplecie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Newagi dla WKD już w komplecie - Grodzisk News


Do grodziskiej lokomotywowni Warszawskiej Kolei Dojazdowej przyjechał ostatni z sześciu zamówionych przez przewoźnika pojazdów typu 39 WE. Wszystko wskazuje na to, że w ciągu kilku najbliższych dni skład przejdzie odbiory techniczne i będzie mógł rozpocząć regularne kursowanie.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ramach dofinansowania ze z Polsko-Szwajcarskiego Programu Współpracy wukadka zakupiła sześć składów najnowszej generacji dostosowanych do jazdy pod napięciem sieci trakcyjnej 3000 V. Każdy z pociągów modelu 39 WE to sześcioczłonowy w pełni klimatyzowany pojazd o długości 60 metrów. Składa się z dwóch jednoprzestrzennych części po trzy człony każda. Pomieścić może łącznie 505 pasażerów w tym 164 na miejscach siedzących. Pociągi 39WE na linii WKD jeżdżą z maksymalną prędkością 80 km/h.

Ich producent, firma Newag z Nowego Sącza, sukcesywnie dostarcza pojazdy od kwietnia. Dwa kolejne pociągi dotarły do Grodziska w połowie maja, czwarty skład pojawił się w lokomotywowni WKD w nocy z 31 czerwca na 1 lipca, z kolei piąty dostarczono na początku sierpnia. Według harmonogramu Newag miał czas do 1 września, aby przekazać przewoźnikowi szósty pociąg. Nastąpiło to jednak wcześniej.

Jeśli wszystkie odbiory techniczne pójdą zgodnie z planem, to wkrótce ostatni, szósty pociąg nowej generacji powinien rozpocząć regularne kursy.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.