17 01 2020

Nazwa jest, teraz budowa drogi do kompleksu Legii

17.01.2020, godz.: 19:30
Nazwa jest, teraz budowa drogi do kompleksu Legii
fot. Pixabay

Nazwa dla drogi już jest. Teraz czas na… samą drogę. Grodzisk ogłosił niedawno przetarg na budowę drogi dojazdowej prowadzącej bezpośrednio do centrum treningowego Legii w Książenicach.

Wczoraj informowaliśmy, że internauci wybrali w głosowaniu nazwę dla ulicy mającej stanowić drogę dojazdową od ośrodka stołecznego klubu. Wybór padł na ulicę Legionistów, która to propozycja otrzymała prawie 57 procent głosów.

Wiemy już jak ulica będzie się nazywać. Natomiast na jej wygląd i funkcjonalność poczekamy jeszcze kilka miesięcy. Data zakończenia budowy ujęta w przetargu to 1 czerwca.

Do tego czasu wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał za zadanie wybudować asfaltową drogę o długości 167 metrów, prowadzącą od al. Olszowej do kompleksu Legii w Książenicach. Będzie dwukierunkowa, a przy jednej stronie jezdni pojawi się chodnik dla pieszych.

Wykonawca wybuduje także zjazdy do posesji i wykona rów odwaniający przy drodze.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Nazwa jest, teraz budowa drogi do kompleksu Legii”

  1. Hansik pisze:

    Ciekawe czy mieszkańcy będą mogli korzystać (wynająć), któreś z boisk. byłoby super.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.