TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

01 2022

Nawałnica zrywała dachy i łamała drzewa. Ponad sto interwencji strażaków, przybywają kolejne


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsNawałnica zrywała dachy i łamała drzewa. Ponad sto interwencji strażaków, przybywają kolejne - Grodzisk News


Silnie wiejący wiatr przeistoczył się dziś przed południem w nawałnicę, która przez nasz powiat. Połamane drzewa, zerwane dachy domów, zablokowane drogi – o skutki działania żywiołu. Pełne ręce roboty mają strażacy zarówno z państwowej, jak i z ochotniczych jednostek. Tylko do 11.30 odnotowano ponad 120 wezwań do interwencji.


Na nogi postawione są wszystkie jednostki strażackie w naszym powiecie. – Zadysponowaliśmy wszystkie siły i środki do usuwania skutków nawałnicy, która przeszła nad powiatem. Tylko do 11.30 mieliśmy ponad 120 zgłoszeń dotyczących połamanych, dróg zablokowanych wiatrołomami oraz zerwanych uszkodzonych dachów – mówi nam asp. Krzysztof Stefaniak,

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Kolejne zgłoszenia cały czas do nas spływają. Wsparcia w działaniach udziela na specjalna brygada ratownicza "Wichura". Bardzo poważnie na skutek nawałnicy ucierpiały m.in. miejscowości Międzyborów i Bieganów, ale tak naprawdę w całym powiecie wiatr poczynił szkody – dodaje Stefaniak.

Do sprawy jeszcze dziś wrócimy.

Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.