TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

21

11 2020

Nauka zdalna przedłużona, otwarcie galerii za tydzień


Grodzisk News


foto: Facebook/Kancelaria PremieraNauka zdalna przedłużona, otwarcie galerii za tydzień - Grodzisk News


Od przyszłej soboty znów zostaną otwarte sklepy i usługi w galeriach handlowych. Natomiast w szkołach jeszcze przez dłuższy czas będzie funkcjonować tryb nauki zdalnej – takie informacje przekazał dziś premier Mateusz Morawiecki.


Gospodarka

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

omo już, że od przyszłej soboty (28 listopada) otwarte zostaną sklepy i usługi w galeriach i parkach handlowych. – Zdecydowaliśmy, że placówki handlowe będą mogły funkcjonować w najwyższym reżimie sanitarnym. Spotykaliśmy się z handlowcami z różnych branż i obiecali nam, że w najwyższym reżimie sanitarnym będą dbali o to żeby była tam odpowiednio mała liczba ludzi – powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej.

Niestety wiele branż będzie jeszcze zamkniętych przez dłuższy czas. – Byliśmy nakłaniani przez inne branże, przez gastronomię, przez branżę wydarzeń kulturalnych (m.in. kina), siłownie żeby otworzyć te placówki. Jednak idziemy za radą naszych epidemiologów i zdecydowaliśmy je pozostawić zamknięte również w okresie przedświątecznym do 27 grudnia. Przed świętami poinformujemy co dalej – zaznaczył Morawiecki.

Nauka zdalna przedłużona, otwarcie galerii za tydzień - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Kancelaria Premiera


Edukacja
Nauka zdalna w szkołach zostaje przedłużona o kolejne tygodnie. – Również tutaj byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi i ośrodki do otwarcia szkół, jednak zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia, ale jednocześnie podjęliśmy decyzję, że ferie będą skumulowane w jednym okresie między 4 a 17 stycznia. Chcemy żeby ten ruch był jak najmniejszy, żeby nie wyjeżdżać ani za granicę, bo może się okazać, że będzie potrzebna kwarantanna po powrocie, żeby siedzieć w domu, żeby przerwać ten łańcuch zakażeń, żeby ta mobilność była jak najmniejsza – podkreślił szef rządu.

Szczepionki
Premier dodał, że od 18 stycznia powinny być pierwsze dostawy szczepionki, a także, że trwają bardzo intensywne prace, aby szybko przygotować dystrybucję i proces szczepień. – Jeżeli tylko szczepionka będzie dostępna, będziemy gotowi do jej wykorzystania. Jednak do tego dnia musimy dotrwać z jak najmniejszą liczbą zakażeń i jak najmniejszą liczbą utraconych miejsc pracy. To jest nasz narodowy cel – powiedział.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.