TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

21

11 2020

Nauka zdalna przedłużona, otwarcie galerii za tydzień


Grodzisk News


foto: Facebook/Kancelaria PremieraNauka zdalna przedłużona, otwarcie galerii za tydzień - Grodzisk News


Od przyszłej soboty znów zostaną otwarte sklepy i usługi w galeriach handlowych. Natomiast w szkołach jeszcze przez dłuższy czas będzie funkcjonować tryb nauki zdalnej – takie informacje przekazał dziś premier Mateusz Morawiecki.


Gospodarka

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

omo już, że od przyszłej soboty (28 listopada) otwarte zostaną sklepy i usługi w galeriach i parkach handlowych. – Zdecydowaliśmy, że placówki handlowe będą mogły funkcjonować w najwyższym reżimie sanitarnym. Spotykaliśmy się z handlowcami z różnych branż i obiecali nam, że w najwyższym reżimie sanitarnym będą dbali o to żeby była tam odpowiednio mała liczba ludzi – powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej.

Niestety wiele branż będzie jeszcze zamkniętych przez dłuższy czas. – Byliśmy nakłaniani przez inne branże, przez gastronomię, przez branżę wydarzeń kulturalnych (m.in. kina), siłownie żeby otworzyć te placówki. Jednak idziemy za radą naszych epidemiologów i zdecydowaliśmy je pozostawić zamknięte również w okresie przedświątecznym do 27 grudnia. Przed świętami poinformujemy co dalej – zaznaczył Morawiecki.

Nauka zdalna przedłużona, otwarcie galerii za tydzień - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Kancelaria Premiera


Edukacja
Nauka zdalna w szkołach zostaje przedłużona o kolejne tygodnie. – Również tutaj byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi i ośrodki do otwarcia szkół, jednak zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia, ale jednocześnie podjęliśmy decyzję, że ferie będą skumulowane w jednym okresie między 4 a 17 stycznia. Chcemy żeby ten ruch był jak najmniejszy, żeby nie wyjeżdżać ani za granicę, bo może się okazać, że będzie potrzebna kwarantanna po powrocie, żeby siedzieć w domu, żeby przerwać ten łańcuch zakażeń, żeby ta mobilność była jak najmniejsza – podkreślił szef rządu.

Szczepionki
Premier dodał, że od 18 stycznia powinny być pierwsze dostawy szczepionki, a także, że trwają bardzo intensywne prace, aby szybko przygotować dystrybucję i proces szczepień. – Jeżeli tylko szczepionka będzie dostępna, będziemy gotowi do jej wykorzystania. Jednak do tego dnia musimy dotrwać z jak najmniejszą liczbą zakażeń i jak najmniejszą liczbą utraconych miejsc pracy. To jest nasz narodowy cel – powiedział.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.