reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

01 2022

Nasze szkoły w rankingu „Perspektyw”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: milanowek.plNasze szkoły w rankingu „Perspektyw” - Grodzisk News


Sprawdzamy jak wypadły szkoły z naszego regionu w najnowszym ogólnopolskim rankingu magazynu „Perspektywy”. W zestawieniu odnajdujemy placówki z Grodziska, Milanówka, Podkowy Leśnej.


Ranking opiera się na wynikach maturalnych uczniów danej szkoły oraz ich sukcesach na olimpiadach przedmiotowych, przy czym wyniki matur stanowią aż dwa składniki oceny. Jeden to rezultaty uczniów osiągnięte na egzaminach z przedmiotów obowiązkowych, drugi stanowią wyniki z przedmiotów dodatkowych. Potrzebne do rankingów dane gromadzi się z protokołów komitetów głównych olimpiad, zestawień okręgowych komisji egzaminacyjnych z wynikami matur oraz z Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniu przyjęto zasadę, że osobno będą oceniane szkoły ogólnokształcące i technika.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tradycyjnie najwyżej z naszego regionu w rankingu liceów ogólnokształcących znalazło się Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Milanówku, które na Mazowszu zajęło 25. miejsce, natomiast 62. miejsce w całym kraju. 96. miejsce na Mazowszu a 414. w Polsce przypadło Niepubliczne LO Fundacji Królowej Świętej Jadwigi z Grodziska Mazowieckiego. Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60 zajęło z kolei 167. miejsce w województwie (830. w Polsce), a liceum Zespołu Szkół nr 1 w Milanówku 191. miejsce (962.). Miejsce nr 206 (poza pierwszym tysiącem w kraju) przypadło liceum ogólnokształcącemu w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim.

W rankingu maturalnym liceów ogólnokształcących nie załapała się żadna grodziska placówka, natomiast wysokie 52. miejsce zajęło Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Milanówku.

Z kolei w zestawieniu techników wysokie 112. miejsce przypadło Zespołowi Szkół Nr 2 w Milanówku, a Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Grodzisku Mazowieckim zajęło 377. miejsce.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

. . . . . . . . . . . . . .
jason


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.