TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

01 2022

Nasze szkoły w rankingu „Perspektyw”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: milanowek.plNasze szkoły w rankingu „Perspektyw” - Grodzisk News


Sprawdzamy jak wypadły szkoły z naszego regionu w najnowszym ogólnopolskim rankingu magazynu „Perspektywy”. W zestawieniu odnajdujemy placówki z Grodziska, Milanówka, Podkowy Leśnej.


Ranking opiera się na wynikach maturalnych uczniów danej szkoły oraz ich sukcesach na olimpiadach przedmiotowych, przy czym wyniki matur stanowią aż dwa składniki oceny. Jeden to rezultaty uczniów osiągnięte na egzaminach z przedmiotów obowiązkowych, drugi stanowią wyniki z przedmiotów dodatkowych. Potrzebne do rankingów dane gromadzi się z protokołów komitetów głównych olimpiad, zestawień okręgowych komisji egzaminacyjnych z wynikami matur oraz z Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniu przyjęto zasadę, że osobno będą oceniane szkoły ogólnokształcące i technika.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tradycyjnie najwyżej z naszego regionu w rankingu liceów ogólnokształcących znalazło się Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Milanówku, które na Mazowszu zajęło 25. miejsce, natomiast 62. miejsce w całym kraju. 96. miejsce na Mazowszu a 414. w Polsce przypadło Niepubliczne LO Fundacji Królowej Świętej Jadwigi z Grodziska Mazowieckiego. Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60 zajęło z kolei 167. miejsce w województwie (830. w Polsce), a liceum Zespołu Szkół nr 1 w Milanówku 191. miejsce (962.). Miejsce nr 206 (poza pierwszym tysiącem w kraju) przypadło liceum ogólnokształcącemu w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim.

W rankingu maturalnym liceów ogólnokształcących nie załapała się żadna grodziska placówka, natomiast wysokie 52. miejsce zajęło Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Milanówku.

Z kolei w zestawieniu techników wysokie 112. miejsce przypadło Zespołowi Szkół Nr 2 w Milanówku, a Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Grodzisku Mazowieckim zajęło 377. miejsce.

💬︎   dodaj komentarz

Czyżby najlepsza gmina na Mazowszu miała najgorsze szkoły średnie na Mazowszu?

Sławek
12-01-2022 17:35

Chyba trzeba pomyśleć o jakiejś perle albo innej nagrodzie dla gminy w dziedzinie edukacji.

Zenon
12-01-2022 20:18

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

jason
12-01-2022 21:28

pokaż wszystkie komentarze (14)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.