TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

06

04 2023

Nasze sołectwa z dotacjami na budowę wiat, oświetlenia ulicznego i nie tylko


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasoweNasze sołectwa z dotacjami na budowę wiat, oświetlenia ulicznego i nie tylko - Grodzisk News


76 inicjatyw sołeckich z subregionu warszawskiego zachodniego może liczyć na wsparcie dotacyjne w ramach programu „Mazowsze dla sołectw 2023”. Na ten cel władze regionu przeznaczyły ponad 727 tys. zł, a wśród dotowanych są sołectwa z naszego powiatu.


W ramach tegorocznej edycji programu „Mazowsze dla sołectw” wsparcie trafi do 14 gmin z subregionu warszawskiego zachodniego. Wśród 76 dofinansowanych przez samorząd Mazowsza zadań znalazły się m.in. wymiana oświetlenia na LED w sołectwie Aleksandrów (pow. nowodworski), Wykonanie wiaty przystankowej na terenie Sołectwa Lasek (pow. grodziski) czy montaż monitoringu obejmujący teren centrum wsi Zalesie Górne (pow. piaseczyński).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na liście dotacyjnej jest łącznie 19 sołectw z powiatu grodziskiego. Jeśli chodzi o gminę Grodzisk to pieniądze na takie działania jak: zagospodarowanie działek, budowę ogrodzeń lub oświetlenia, a także kupno wyposażenia, np. na potrzeby siłowni plenerowej. Dotacje dostaną Wólka Grodziska, Kozery, Książenice, Radonie, Makówka, Chrzanów Mały, Odrano-Wola, Kłudno Stare, Izdebno Nowe. To z gminy Grodzisk.

A ponadto 10 sołectw z Żabiej Woli – Ciepłe, Grzymek, Kaleń-Towarzystwo, Bukówka, Pieńki Zarębskie, Oddział, Słubica A, Słubica Wieś, Pieńki Słubickie, Lasek.

Jak zaznacza marszałek Mazowsza, program od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem lokalnych samorządów. – Mamy trudne czasy. Rosnąca inflacja i wzrost cen dają się nam wszystkim we znaki. Tym bardziej dla wielu gmin nasza inicjatywa jest często jedyną możliwą opcją, by zrealizować inwestycje, na które brakuje środków w lokalnym budżecie – mówi Adam Struzik.

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2023 – „Mazowsze dla sołectw 2023” gminy mogły ubiegać się o wsparcie do 10 tys. zł na inwestycje realizowane w poszczególnych sołectwach m.in. na tworzenie terenów zielonych, wzrost bezpieczeństwa mieszkańców, rozwój twórczości folklorystycznej czy budowę obiektów sportowych i turystycznych. Co ważne, szansę na otrzymanie pomocy miały tylko te sołectwa, które nie skorzystały z dofinansowania w ramach programu w latach 2018-2022.

💬︎   dodaj komentarz

Moim idolem jest marszałek Adam. I on dał nam wszystko, co znajduje się na tej ziemi.

Jack L.
06-04-2023 20:47

Nie do pomyślenia jest czas, gdyby marszałka Adama miało zabraknąć.

Becia
07-04-2023 07:10

a może zacząć dofinansowywać podciąganie światłowodu? wody/ kanalizacji?

srodziu
06-04-2023 23:37

Niech żyje marszałek Adam i jego żona Jarosława Kaczyńska.

Adrian
07-04-2023 08:40

A może wreszcie ktoś zrobi windy na dworcu PKP
XXI wiek a w Grodzisku wind brak

Daniel
07-04-2023 09:29

Windy są, ale dewastowane...

Mirek
07-04-2023 14:09
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.