TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

08 2021

Nasze gminy z dotacjami na modernizacje boisk i kortów tenisowych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayNasze gminy z dotacjami na modernizacje boisk i kortów tenisowych - Grodzisk News


Nowe boiska i skateparki, remonty bieżni i hal sportowych – to inwestycje, które już niedługo zostaną zrealizowane w subregionie warszawskim zachodnim dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza. Łączna wartość przekazanych środków to ponad 3,8 mln zł. Na liście dofinansowanych są też zadania z naszego powiatu.


Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej (MIWIS) to autorski program samorządu Mazowsza, który jest realizowany od 2018 r. Do tej pory, przy jego wsparciu w całym regionie udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak wskazuje marszałek Adam Struzik, tegoroczna edycja jest rekordowa, zarówno pod względem liczby wniosków, jak i przeznaczonych środków. – Wybór najlepszych projektów spośród 270 zgłoszeń nie był łatwy. To ważne, ciekawe i wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje. Dlatego zwiększyliśmy pulę środków z początkowych 10 mln zł do niemal 31 mln zł. Dzięki temu wszystkie samorządy, które przedstawiły ciekawe pomysły, mogły skorzystać ze wsparcia.

Z ponad 270 nadesłanych wniosków radni województwa wskazali 206 inwestycji, które otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza. Wśród nich znalazły się 23 projekty z subregionu warszawskiego zachodniego z dofinansowaniem w wysokości ponad 3,8 mln zł.

Są wśród nich "nasze" zadania. Remont boiska sportowego wielofunkcyjnego w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim wsparty będzie dotacją w wysokości prawie 120 tys. zł.

Stworzenie zaplecza szatniowo-sanitarnego dla historycznych niekrytych kortów tenisowych w Milanówku – to zadanie, na które miasto ogród dostało ponad 162 tysiące dofinansowania. Modernizacja kortów tenisowych w Baranowie z kolei zostanie przeprowadzona dzięki prawie 86 tys. zł dotacji. Wreszcie – Brwinów na modernizację orlika w Żółwinie dostał okrągłe 200 tysięcy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.