TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

08 2021

Nasze gminy z dotacjami na modernizacje boisk i kortów tenisowych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayNasze gminy z dotacjami na modernizacje boisk i kortów tenisowych - Grodzisk News


Nowe boiska i skateparki, remonty bieżni i hal sportowych – to inwestycje, które już niedługo zostaną zrealizowane w subregionie warszawskim zachodnim dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza. Łączna wartość przekazanych środków to ponad 3,8 mln zł. Na liście dofinansowanych są też zadania z naszego powiatu.


Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej (MIWIS) to autorski program samorządu Mazowsza, który jest realizowany od 2018 r. Do tej pory, przy jego wsparciu w całym regionie udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak wskazuje marszałek Adam Struzik, tegoroczna edycja jest rekordowa, zarówno pod względem liczby wniosków, jak i przeznaczonych środków. – Wybór najlepszych projektów spośród 270 zgłoszeń nie był łatwy. To ważne, ciekawe i wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje. Dlatego zwiększyliśmy pulę środków z początkowych 10 mln zł do niemal 31 mln zł. Dzięki temu wszystkie samorządy, które przedstawiły ciekawe pomysły, mogły skorzystać ze wsparcia.

Z ponad 270 nadesłanych wniosków radni województwa wskazali 206 inwestycji, które otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza. Wśród nich znalazły się 23 projekty z subregionu warszawskiego zachodniego z dofinansowaniem w wysokości ponad 3,8 mln zł.

Są wśród nich "nasze" zadania. Remont boiska sportowego wielofunkcyjnego w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim wsparty będzie dotacją w wysokości prawie 120 tys. zł.

Stworzenie zaplecza szatniowo-sanitarnego dla historycznych niekrytych kortów tenisowych w Milanówku – to zadanie, na które miasto ogród dostało ponad 162 tysiące dofinansowania. Modernizacja kortów tenisowych w Baranowie z kolei zostanie przeprowadzona dzięki prawie 86 tys. zł dotacji. Wreszcie – Brwinów na modernizację orlika w Żółwinie dostał okrągłe 200 tysięcy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.