14 07 2020

Nasze gminy z dotacjami na czyste powietrze, rozwój sołectw i działek

14.07.2020, godz.: 10:36
Nasze gminy z dotacjami na czyste powietrze, rozwój sołectw i działek
fot. mazovia.pl

W poniedziałek samorząd województwa mazowieckiego przekazał gminom regionu warszawskiego dofinansowania na rozwój różnych przedsięwzięć. To m.in. czyste powietrze, rozwój sołectw i ogródków działkowych. Wśród beneficjentów są także nasze gminy.

Największa pula środków – 4,2 mln zł – do podziału dotyczy wsparcia działań służących ochronie powietrza. Blisko 900 tysięcy trafi do sześciu gmin powiatu grodziskiego. Grodzisk otrzymał 200 tys. zł na inwentaryzację indywidualnych źródeł ciepła wraz z utworzeniem bazy danych i przeprowadzeniem kampanii informacyjnej.

Na podobne działania 170 tys. zł dostał Milanówek; Jaktorów prawie 150 tysięcy; Żabia Wola blisko 160 tys. zł. Prawie 155 tysięcy dostała gmina Baranów na rewitalizację terenów zielonych w Cegłowie. Z kolei Podkowa Leśna otrzymała prawie 63 tys. zł dotacji na wizualizację wyników systemu monitoringu powietrza.

Kolejnych 10 tysięcy Milanówek otrzymał w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców (MIAD). – To pieniądze nie tylko na inwestycje w infrastrukturę np. remonty chodników czy wymiany bram, ale też na podniesienie komfortu odpoczywania. Na terenie jednego z ogródków, który dziś otrzymuje od nas wsparcie zostanie zainstalowana sieć wi fi. Co pokazuje, że również odpoczywając chcemy być cały czas online – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Milanówek dofinansowanie otrzymał konkretnie na remont instalacji elektrycznej na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Milanówek” przy ul. Partyzantów 2.

W sumie 140 tysięcy złotych dofinansowania dostały Baranów, Grodzisk i Żabia Wola na rozwój sołectw. Chodzi m.in. o budowę siłowni plenerowych i miejsc rekreacji, wiat przystankowych i oświetlenia ulicznego oraz modernizację świetlic i placów zabaw.

💬︎ 2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Nasze gminy z dotacjami na czyste powietrze, rozwój sołectw i działek”

  1. Karo pisze:

    ‚ 200 tys. zł na inwentaryzację indywidualnych źródeł ciepła wraz z utworzeniem bazy danych i przeprowadzeniem kampanii informacyjnej. ‚
    Zamiast karmić urzędasów, można by 40 gospodarstwom wypłacić po 5tyś dofinansowania, ale po co?
    a piece były juz inwentaryzowane, jakieś 2-3lata temu

  2. Asiulka pisze:

    Im więcej inwestycji i pieniędzy na walkę z zanieczyszczonym powietrzem tym lepiej dla nas mieszkańców! Super nowina. Ja osobiście też już zadbałam o najbliższą przestrzeń i wymieniłam kopciucha na nowoczesny i ekologiczny kocioł EEI PELLETS od kostrzewy. Warto wspólnie dbać o nasze wspólne dobro jakim jest czyste powietrze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.