TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

12

07 2021

Nasze gminy kontra kopciuchy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: zabiawola.plNasze gminy kontra kopciuchy - Grodzisk News


Trwa program „Czyste powietrze”, w który mieszkańcy mogą ubiegać się o dofinansowanie na wymianę pieców, na nowe bardziej ekologiczne instalacje. Opublikowano ranking ujmujący gminy według aktywności mieszkańców w w składaniu wniosków o dotacje na wymianę instalacji grzewczych. Sprawdzamy, jak wypadły gminy z naszego powiatu.


Raport powstał na podstawie danych  dostarczonych przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej o liczbie wniosków złożonych przez właścicieli budynków jednorodzinnych w poszczególnych gminach.  Dane obejmują tylko I kwartał 2021 roku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wynika z nich, że we wskazany okresie w Grodzisku złożono 15 wniosków o wymianę pieców, w Jaktorowie było ich dziewiętnaście. W Podkowie Leśnej było to sześć wniosków; w Baranowie i Żabiej woli natomiast – po pięć próśb o dotację. W Milanówku odnotowano tylko dwa wnioski.

Dla porównania: w nieodległym Brwinowie – pięć wniosków; w Żyrardowie – dziesięć; w Błoniu – siedem. Jednocześnie warto pamiętać, że od 1 lipca 2021 r. właściciele domów mają obowiązek złożenia w ciągu 12 miesięcy deklaracji o źródle ciepła i spalaniu paliw. Jeśli ktoś nie poinformuje urzędu, grozi mu mandat do 500 złotych, a nawet grzywna w wysokości do 5 tysięcy złotych.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.