reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

07 2021

Nasze gminy kontra kopciuchy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: zabiawola.plNasze gminy kontra kopciuchy - Grodzisk News


Trwa program „Czyste powietrze”, w który mieszkańcy mogą ubiegać się o dofinansowanie na wymianę pieców, na nowe bardziej ekologiczne instalacje. Opublikowano ranking ujmujący gminy według aktywności mieszkańców w w składaniu wniosków o dotacje na wymianę instalacji grzewczych. Sprawdzamy, jak wypadły gminy z naszego powiatu.


Raport powstał na podstawie danych  dostarczonych przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej o liczbie wniosków złożonych przez właścicieli budynków jednorodzinnych w poszczególnych gminach.  Dane obejmują tylko I kwartał 2021 roku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wynika z nich, że we wskazany okresie w Grodzisku złożono 15 wniosków o wymianę pieców, w Jaktorowie było ich dziewiętnaście. W Podkowie Leśnej było to sześć wniosków; w Baranowie i Żabiej woli natomiast – po pięć próśb o dotację. W Milanówku odnotowano tylko dwa wnioski.

Dla porównania: w nieodległym Brwinowie – pięć wniosków; w Żyrardowie – dziesięć; w Błoniu – siedem. Jednocześnie warto pamiętać, że od 1 lipca 2021 r. właściciele domów mają obowiązek złożenia w ciągu 12 miesięcy deklaracji o źródle ciepła i spalaniu paliw. Jeśli ktoś nie poinformuje urzędu, grozi mu mandat do 500 złotych, a nawet grzywna w wysokości do 5 tysięcy złotych.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.