13 11 2019

Nasz krajan odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

13.11.2019, godz.: 07:28
Nasz krajan odznaczony Orderem Odrodzenia Polski
fot. jaktorow.pl

Nasz region ma duże powody do satysfakcji. Z powiatu grodziskiego pochodzi bowiem jeden z liderów reprezentacji podwójnych siatkarskich mistrzów świata Piotr Nowakowski, który otrzymał wysokie odznaczenie państwowe – Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Środkowy reprezentacji Polski pochodzi z Międzyborowa w gminie Jaktorów. Uczęszczał do tamtejszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, których został absolwentem.

Nowakowski jest w elitarnym gronie zaledwie kilku polskich siatkarzy, którzy mogą poszczycić się podwójnym mistrzostwem świata. Zarówno przed pięcioma laty na mundialu w Polsce, jak i przed rokiem na turnieju we Włoszech i Bułgarii, był ważną postacią kadry. Ba, w zeszłorocznych mistrzostwach zgarnął indywidualną nagrodę dla najlepszego środkowego bloku (wraz z Brazylijczykiem Lucasem). Był też wiodącą postacią w niesamowitej półfinałowej batalii z Amerykanami. Szczególnie jego praca w bloku oraz znakomite szybujące zagrywki skutecznie utrudniały grę rywalom.

W tym roku w pięknym stylu wspólnie z kolegami wygrał turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio, a także zdobył brązowy medal mistrzostw Europy.

W dniu Narodowego Święta Niepodległości prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia ludziom zasłużonym w służbie państwu oraz społeczeństwu. W gronie wyróżnionych znalazł się właśnie Piotr Nowakowski. Siatkarz został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.