11 09 2018

Nastolatek z Milanówka zaprojektował i wydrukował protezę ręki dla swej nauczycielki.

11.09.2018, godz.: 19:05
Nastolatek z Milanówka zaprojektował i wydrukował protezę ręki dla swej nauczycielki.
Fot. Facebook/Toteraz

O tym, że technologia nieustannie idzie naprzód – wiemy. Jednak, gdy takie rzeczy dzieją się w naszej lokalnej społeczności, trzeba o tym mówić. 16-letni Michał Raczkowski z Milanówka sam zaprojektował i wydrukował w technologii 3D protezę ręki dla nauczycielki hiszpańskiego ze swojej szkoły.

Podstawowa różnica między tą protezą, a starą i praktycznie bezużyteczną, której dawno temu używała pani Paulina jest taka, że się rusza i można nią wykonywać różne czynności. Ze względu na gabaryty nie jest ona wygodna do noszenia na co dzień. Daje jednak możliwość korzystania z kończyny i może stanowić punkt wyjścia do pracy nad lżejszą i jeszcze bardziej zaawansowaną technologicznie protezą.

Ta zaprojektowana przez Michała, jak sam mówi powstała z wykorzystaniem części open-source’owego robota. Została przebudowana pod kątem potrzeb człowieka i wydrukowana.

Zobaczcie zresztą materiał zamieszczony na facebookowym profilu Toteraz.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.