TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

14

04 2021

Narodowy Spis Powszechny trwa. Spisz się przez telefon


Grodzisk News


foto: Mat. prasoweNarodowy Spis Powszechny trwa. Spisz się przez telefon - Grodzisk News


Trwa obowiązkowy spis powszechny lepiej z nim nie zwlekać, dlatego dla osób, które nie czują się komfortowo z dokonaniem spisu w internecie, mogą to zrobić telefonicznie.


reklama Grodzisk mazowiecki

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Dla osób, które nie mają komputera z dostępem do internetu, istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Droga do spisu przez telefon jest prosta. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Głos lektorki podpowie nam, co mamy zrobić, by rozpocząć spis: najpierw trzeba wybrać klawisz „1”, aby wybrać „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”, potem znów wciskamy „1”, czyli „Spisz się przez telefon”.

Telefon odbierze pracownik urzędu statystycznego, który będzie po kolei czytać pytania z formularza spisowego i wprowadzi odpowiedzi do systemu. Rozpocznie od pytania o PESEL, konieczny do zalogowania się do aplikacji spisowej.

Infolinia spisowa działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–18:00.

Spis przez telefon jest opcją wygodną i bezpieczną, ponieważ wyklucza kontakt bezpośredni z inną osobą i nie musimy już potwierdzać tożsamości rachmistrza. Szczególnie polecamy to rozwiązanie Seniorom. Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych: sami inicjujemy kontakt i nie musimy sprawdzać, czy zgłaszająca się do nas osoba jest prawdziwym rachmistrzem.

Więcej informacji tutaj

💬︎   dodaj komentarz

TYLKO JAKĄ MAM PEWNOŚĆ I GWARANCJĘ, ŻE SPISUJĄC SIĘ PRZEZ TELEFON ZOSTANIE WSZYSTKO ZAZNACZONE TAK JAK MÓWIĘ A NIE INACZEJ NA ODLEGŁOŚĆ MOŻNA WSZYSTKO ZROBIĆ PO SWOJEMU. NA PRZYKŁAD JA POWIEM, ŻE NIE CHCE ODPOWIADAĆ NA DANE PYTANIE A RACHMISTRZ,
Z KTÓRYM BEDĘ ROZMAWIAĆ TELEFONICZNIE ZAZNACZY CO INNEGO.
I KTO ZA TO PÓŹNIEJ ODPOWIE JAK OKARZE SIĘ, ŻE COŚ JEST NIE TAK W TYM SPISIE ODNOŚNIE MOJEJ RODZINY??????

JA
15-04-2021 08:51

Zgaduje, ale pewnie wszystkie rozmowy są nagrywane i jeżeli wyjdzie, że dane wpisane są inne niż podane przez telefon, jest to podstawa do zmiany...ale ja się nie znam ;)

Juju
15-04-2021 10:44
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.