reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

12 2023

„Napoleon” i „Trolle” opanują kino w Centrum Kultury


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

„Napoleon” i „Trolle” opanują kino w Centrum Kultury - Grodzisk News


W nadchodzących dniach kino w Centrum Kultury zostanie zdominowane przez dwie produkcje – najnowszy film Ridleya Scotta oraz film animowany o trollach. Ponadto zaplanowano seanse szkolne, a Kino Wolność zaproponuje dwa europejskie filmy.


KINO W CENTRUM KULTURY

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

„Napoleon” (sobota, niedziela, wtorek–czwartek)
Najnowszy film Ridleya Scotta. Tym razem znany reżyser przedstawia historię i drogę do władzy nad Europą francuskiego cesarza widzianej przez pryzmat jego związku z cesarzową Józefiną. W filmie nie zabraknie widowiskowych scen wojennych, a w tytułowego bohatera wcielił się Joaquin Phoenix.
Występują: Joaquin Phoenix, Vanessa Kirby, Ben Miles, Ludivine Sagnier„Trolle 3” (sobota, niedziela, wtorek–czwartek)
Po dwóch filmach prawdziwej przyjaźni i flirtowania, Poppy i Mruk są teraz oficjalnie parą! Poppy odkrywa, że Mruk ma sekretną przeszłość. Był kiedyś częścią fenomenalnego boysbandu, BroZone, wraz ze swoimi czterema braćmi: Floydem, Johnem Dory, Sprucem i Clayem. Jednak BroZone rozpadł się, a Mruk od tamtej pory nie widział swoich braci. Mruk i Poppy wyruszają w pełną emocji podróż, aby zjednoczyć braci.„Kajtek Czarodziej” (poniedziałek – seans szkolny)
Chyba każde dziecko pragnie posiadać czarodziejskie moce. A co, kiedy to marzenie się spełni? Kajtek, dwunastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowuje się z tatą i babcią. Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta. Czarodziejskie moce przejmują bowiem kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. W którą stronę pójdzie młody czarodziej?
Występują: Eryk Biedunkiewicz, Maja Komorowska, Karolina Gruszka, Grzegorz Damięcki„Kicia Kocia pod choinkę” (środa – seans szkolny)
W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi!KINO WOLNOŚĆ
„Osobowości sycylijskie” (sobota – niedziela)
Fabularyzowana biografia Luigiego Pirandella, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, to opowieść o kryzysie twórczym jednego z najwybitniejszych dramaturgów XX wieku. W rolę tego wielkiego artysty, wciela się drugi wybity artysta, włoski aktor Toni Servillo. Jest rok 1920. Wybitny włoski dramaturg Luigi Pirandello (Toni Servillo) wraca na rodzinną Sycylię, by wziąć udział w osiemdziesiątych urodzinach swojego mentora. Podróż powrotna niespodziewanie opóźnia się z uwagi na pogrzeb ukochanej niani bohatera. Pirandello nosi się z zamiarem napisania nowego utworu, ale boryka się z twórczym impasem. Przypadkiem trafia na Sebastiano i Onofrio, dwóch grabarzy, którzy prowadzą lokalną amatorską trupę teatralną, stanowiąc komediowy kontrapunkt dla poważnych tematów, jakim musi stawić czoła dramaturg. Pirandello jest wyraźnie zafascynowany tym, co widzi. Puszcza wodze fantazji, otwiera się na nowe pomysły, w efekcie czego stopniowo znajduje inspiracje dla swojego opus magnum, jakim okaże się dramat Sześć postaci w poszukiwaniu autora.
Występują: Toni Servillo, Salvo Ficarra, Valentino Picone„Oponent” (sobota – niedziela)
Główny bohater Iman ucieka wraz z rodziną z Iranu i zamieszkuje w ośrodku dla imigrantów na północy Szwecji. W swoim kraju był zapaśnikiem, postanawia więc wstąpić do lokalnego klubu zapaśniczego, licząc, że zwiększy tym samym szanse na stały pobyt w Szwecji. Łamie jednak w ten sposób obietnicę złożoną wcześniej żonie: obiecał jej nigdy już nie uprawiać wrestlingu. Kryje się za tym tajemnica, przez którą jego rodzina musiała opuścić Iran. Choć codzienne problemy związane ze statusem społecznym wciąż stanowią główne zmartwienie Imana, do głosu dochodzi też walka z własną tożsamością. “Oponent” na tle kryzysu uchodźczego pokazuje historię skoncentrowaną na znaczeniu męskości i rodzinnych wartości.
Występują: Payman Maadi, Marall Nasiri, Björn Elgerd


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Ach, jaki zachęcający tytuł artykułu- w pierwszej chwili odczytałam "Napoleon i Trolle" opanują kino w Centrum Kultury;)

Sąsiadka z Milanówka
03-12-2023 20:54
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.