reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

06 2023

Napadli i okradli taksówkarza. Zostali zatrzymani


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Napadli i okradli taksówkarza. Zostali zatrzymani - Grodzisk News


Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zamiast zapłacić taksówkarzowi za kurs z Warszawy do Grodziska zdecydowali się napaść na niego i okraść go. Cała trójka została tymczasowo aresztowana.


Do napadu doszło w lutym tego roku. W nocy trzej mężczyźni zamówili kurs z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego. Gdy już dojechali na miejsce, zamiast zapłacić taksówkarzowi za przejazd mieli napaść na niego i przemocą zabrać portfel, pieniądze, dokumenty oraz inne przedmioty. Sprawa od razu została zgłoszona na policję, a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano pierwszego z podejrzanych, a kilka dni później drugiego, który dodatkowo kierowcy miał grozić użyciem noża. Zebrany materiał dowodowy trafił do grodziskiej prokuratury, która złożyła wnioski do sądu o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował ten środek zapobiegawczy wobec 20-latka i 21-latka na okres trzech miesięcy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Trzeci z mężczyzn ukrywał się przed policją, zmieniając miejsce pobytu. Jednak w miniony piątek (2 czerwca) 31-latek został zatrzymany. – Mężczyzna w grodziskiej prokuraturze usłyszał zarzuty stosowania gróźb wobec pokrzywdzonego oraz udziału w rozboju.  W jego przypadku sąd również przychylił się do prokuratorskiego wniosku i aresztował go na dwa miesiące. Karany wcześniej za podobne przestępstwa mężczyzna odpowie w warunkach recydywy – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz








📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.