reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

05 2021

Napad na bank w Błoniu: Policja zatrzymała podejrzanych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsNapad na bank w Błoniu: Policja zatrzymała podejrzanych - Grodzisk News


Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kwietniowego napadu na bank w Błoniu. Okazuje się, że byli to ojciec z synem. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.


23 kwietnia dwaj mężczyźni wtargnęli do placówki bankowej w Błoniu. Według ustaleń policji, jeden z zamaskowanych sprawców zagroził pracownicom bronią oddając strzał w sufit. Na biurku położył również urządzenie przypominające ładunek wybuchowy i zażądał pieniędzy. Gdyby ich nie otrzymał zagroził detonacją. – Zastraszone pracownice placówki bankowej wydały mężczyznom pieniądze, po czym napastnicy uciekli do zaparkowanego nieopodal samochodu. Mężczyźni poruszając się ulicami Błonia odjechali w kierunku Rokitna. Na jednej z ulic drogę uciekającym utrudnił stojący wzdłuż ulicy samochód ciężarowy. Wobec jego kierowcy, uciekający mężczyźni, zaczęli wymachiwać przedmiotem przypominającym broń, co miało oznaczać, że powinien jak najszybciej ułatwić im przejazd – poinformowała Komenda Stołeczna Policji, która przejęła sprawę.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W czasie, gdy mężczyźni byli w trakcie ucieczki, w banku pojawili się policjanci, który z uwagi na zagrożenie eksplozją, ewakuowali ludzi z banku i okolicznych budynków (łącznie 11 osób). Gdy przyjechali na miejsce pirotechnicy i obejrzeli rzekomy ładunek wybuchowy, okazało się, że jest to atrapa. Wtedy policjanci rozpoczęli czynności w banku.

W następnych dniach policjanci Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw (działający pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie) ustalili, że mogli to być ojciec z synem. Po ustaleniu ich miejsca pobytu, 55- i 23-latek zostali zatrzymani. – Obaj usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty za dokonanie wspólnie i w porozumieniu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i kradzieży pieniędzy. Prokurator wystąpił z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Może im grozić kara od 3 do 15 lat więzienia – podaje KSP.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.